Bravo! Češi na úvod mistrovství světa v malém fotbale rozdrtili Francii

Nabeul – Takhle by to vážně šlo! Česká reprezentace vstoupila parádně do druhého mistrovství světa v malém fotbale, které od pátku do příští neděle hostí Tunisko. V prvním zápase základní skupiny A český národní tým v Nabeulu rozdrtil Francii 7:0.

Svěřencům Stanislava Bejdy vyšel začátek duelu, skóre otevřel v desáté minutě po ráně z rohového kopu František Hakl. Francouzi sice měli příležitosti, ale česká obrana v čele s gólmanem Ondřejem Bírem si s nimi poradila.

V závěru první půle uškodil vlastnímu týmu francouzský kapitán Romain Leibac, který se špatně zorientoval v pokutovém území a poslal si míč do vlastní sítě. „Kluci vstřelili úvodní gól, který nás uklidnil, pak jsme přidali druhý. Francouzi potom otevřeli hru a měli jsme dost sil, abychom je trestali, nakonec z toho bylo tak vysoké vítězství,“ pochvaloval si manažer české reprezentace Luděk Zelenka.

Po přestávce už Češi dominovali, v rozmezí dvou minut se trefili pražští snajpři Tomáš Kounovský s Michalem Salákem, dvakrát skóroval blanenský rychlík Jan Koudelka a jednu trefu přidal jeho spoluhráč z jihomoravského superligového výběru Ondřej Paděra.

Na střely český výběr suverénně dominoval, vyslal jich sedmnáct oproti osmi francouzským pokusům. „Je to skvělý vstup, samozřejmě naši hráči šli do zápasu s velkou pokorou, protože jsme měli z Francie respekt, který se ukázal oprávněný, Francouzi jsou skvělí na míči,“ upozornil Zelenka.

V pondělí od tři čtvrtě na jedenáct večer středoevropského času se český tým utká o první místo ve skupině s Austrálií, která v úvodní bitvě nečekaně porazila Argentinu 5:1.

Česká republika – Francie 7:0 (2:0)

Branky: 35. a 49. Koudelka, 10. Hakl, 24. Leibac vlastní, 31. Kounovský, 32. Salák, 46. Paděra.