Češi jsou už ve čtvrtfinále mistrovství Evropy, vyzvou Angličany

Székesfehérvár – V závěru sice připustili mírné drama, ale na postupu českých reprezentantů do čtvrtfinále mistrovství Evropy v malém fotbalu už se nic nezměnilo. V maďarském Székesfehérváru zdolali v osmifinále Polsko 5:2.

Ještě v pátek večer od 18.55 hodin se v přímém přenosu ČT sport postaví Anglii, která nečekaně vyřadila vítěze předchozích všech šesti evropských šampionátů Rumunsko po výhře 3:2. „Náš projev je hodně nečitelný, soupeři s námi budou mít velké problémy,“ ocenil variabilitu českého celku generální manažer Luděk Zelenka.

Do zápasu s Polskem vstoupilo národní mužstvo výborně, když se už v deváté minutě opět prosadil Tomáš Kounovský. Za deset minut skóroval poprvé na turnaji brněnský univerzál Patrik Levčík.  Dvě minuty po přestávce pak dodal českému týmu klid na kopačky také svým premiérovým zásahem na Euru mostecký forvard David Macko.

A když se hned minutu po něm po zaváhání polského gólmana prosadil Stanislav Mařík, vypadalo to na snadnou cestu do čtvrtfinále. Jenže pět minut před koncem přesným bodlem napravil svou chybu brankář Norbert Jendruczek a za minutu vykřesal naději nejlepší polský střelec na turnaji Bartłomiej Dębicki.

Dvě minuty před koncem však nezištnou přihrávku Ondřeje Paděry dopravil do sítě jeho spoluhráč z Blanenska Jan Koudelka a Češi se chystají na večerní čtvrtfinále mistrovství Evropy.

Česká republika – Polsko 5:2 (2:0)

Branky: 9. Kounovský, 19. Levčík, 22. Macko, 23. Mařík, 38. Koudelka – 35. Jendruczek, 36. Dębicki.

Žluté karty: 28 Macháček, 34. Novák – 21. Gliński.