Češi vezou evropskou medaili. V boji o bronz porazili Černou Horu

Székesfehérvár – Setřepali ze sebe zklamání lépe než jejich soupeř, který navíc v závěru boje o bronz podlehl frustraci. Čeští reprezentanti v malém fotbalu na mistrovství Evropy vybojovali bronzové medaile, když v maďarském Székesfehérváru v duelu o třetí místo zdolali Černou Horu 2:0.

Dva roky po zisku bronzu právě v Černé Hoře vezou Češi další medaili. Před rokem v Chorvatsku skončili čtvrtí. „Máme obrovskou radost, je to zasloužená medaile, pro kterou jsme si jeli. Za to, co tady kluci za týden předvedli, si zaslouží absolutorium. Je velký rozdíl mezi bronzovou medailí a čtvrtým stupínkem, naštěstí jsme si na něj nestoupli jako loni,“ radoval se generální manažer české reprezentace Luděk Zelenka.

V semifinále český výběr jedinkrát na turnaji prohrál, když podlehl Kazachstánu 0:3. Jeho přemožitel pak ovládl mistrovství Evropy. Finále s Chorvatskem v základní hrací době skončilo 2:2, penalty vyhráli Kazaši 6:5.

Český celek dostal proti Černé Hoře do vedení v devatenácté minutě Ondřej Paděra, který pohotově doklepával míč do sítě a připsal si pátou branku na turnaji. Ve 33. minutě se také popáté na evropském šampionátu prosadil všudybyl Tomáš Kounovský a nasměroval český celek k bronzu.

Závěr hráči Černé Hory neunesli a rozhodčí rozdali pět žlutých karet. Červenou pak vyfasoval Jakub Polák, zatímco Ivan Ristič, který po odehrání míče srazil českého fotbalistu k zemi, dostal jen žlutou kartu. I přes velké emoce český celek závěr zvládl a vítězství si nenechal vzít.

Česká republika – Černá Hora 2:0 (1:0)

Branky: 19. Paděra, 33. Kounovský.

Žluté karty: 17. Uhlíř, 39. Bíro, 40. Mařík – 4. Mikijelj, 29. Mugoša, 37. Ristić, 39. Simić.

Červená karta: 37. Polák.

Česká republika: Bíro (Gruber) – Demeter, Hakl, Koudelka, Kounovský, Levčík, Macháček, Macko, Mařík, Novák, Paděra, Polák, Režný, Uhlíř.