Praha – Obě mužstva potvrdila svou podzimní formu, i když takový rozdíl asi nikdo nečekal. V dohrávce šestého kola Superligy malého fotbalu vedoucí celek západní skupiny Staropramen Praha deklasoval v tabulce pátou Plzeň 14:0.

Jasno bylo už po prvním poločase, ve kterém domácí Pražané nastříleli deset branek. „V první půlce jsme dali rychlé góly a Plzeňáci pak rezignovali. Z stavu 4:0 už bylo vidět, že jsou kyselí. Na úrovni utkání se velkou měrou projevil covid, hrozně lidí nepřišlo, protože nemohli, půlka našeho týmu není naočkovaná. Jsme rádi, že se sešlo aspoň zdravé jádro a upřímně jsme čekali, že to bude trochu složitější utkání, něco jako s Plzní doma,“ líčil pražský zadák Jakub Kubek.

Před necelými dvěma týdny se obě mužstva utkala na západě Čech, kde Staropramen zvítězil 7:1. Jenže tentokrát nepředvedla Plzeň takřka nic. „Byl to hrozivý výkon z naší strany. V žádném případě jsme na Prahu neměli, nestíhali jsme. Už když jsme odjížděli, jsme byli odepsaní, někteří kluci hráli poprvé, svoje udělalo očkování. Nebylo co řešit, vše se odvíjí od toho, jak na sezonu kašleme,“ nebral si servítky plzeňský kapitán Jan Šebek.

Pražská trojice Václav Socher, Stanislav Mařík a Miroslav Verner zaznamenala hattrick, Kubek ke dvěma gólům přidal tři asistence. „Vašek Socher nás zaúkoloval, abychom překonali dosavadní pražský rekord, do tohoto utkání jsme vyhráli maximálně 12:1. Chtěli jsme zvýšit skóre a zkoušeli jsme různé alternativy, ale hlavní cíl každého z nás byl, aby se v posledním utkání roku nezranil. Dohráli jsme zápas v klidu a užili si ho,“ sdělil pražský obránce.

Staropramen Praha jako jediný celek v soutěži na podzim neprohrál v normální hrací době, podlehl pouze 3:4 po pokutových kopech městskému rivalu Korábu. Právě před ním vede tabulku západní skupiny o dva body. „Před zápasem jsme si řekli, že chceme být jediný neporažený tým a musíme za každou cenu vyhrát. Poslední sezony se nám nevedly podle představ, v loňském ročníku jsme v posledních minutách čtvrtfinále play-off prohráli s Jihlavou. Praha byla první vítěz soutěže, pak ještě jednou, chceme se vrátit zpátky na výsluní,“ prohlásil Kubek.

Plzeň zakončila loňský podzim s bilancí čtyř výher a jedné prohry na druhé pozici, ve čtvrtfinále play-off pak vypadla s Blanenskem. Jenže v nové sezoně se tehdejším výkonům ani nepřiblížila. „Nevím, co se změnilo. Nescházíme se na tréninky, vyloženě na to kašleme. Asi jsme si mysleli, že to půjde samo, když se nám loňská sezona relativně vyvedla, ale je vidět, že bez tréninku to nepůjde,“ uznal Šebek.

Po sedmi podzimních kolech ztrácejí Západočeši na páté pozici šest bodů na čtvrtou Příbram. „Podle mě už pro nás play-off není reálné. Bylo by dobré, kdybychom se dali dohromady, začali se pravidelně scházet a něco udělali pro lepší výsledky,“ nabádal plzeňský forvard.

Staropramen Praha – Plzeň 14:0 (10:0)

Branky a nahrávky: 2. Baran (Podzimek), 3. Verner (Podzimek), 7. Socher, 12. Kubek, 14. Mařík (Verner), 17. Verner (Kubek), 18. Socher (Hakl), 27. Mařík (Podzimek), 28. Podzimek (Kubek), 29. Verner, 32. Kubek (Socher), 43. Socher (Kubek), 48. Novotný (Mařík), 52. Mařík. Rozhodčí: P. Kubečka – M. Kubečka. Hráno bez karet.

Staropramen Praha: Tomáš Bezstarosti – David Podzimek, Václav Socher, Miroslav Verner, David Baran, Jindřich Novotný, Stanislav Mařík (C), František Hakl, Jakub Kubek.

Plzeň: Milan Vančát – Petr Kutný, Tomáš Kosť, Václav Bezdička, Jan Šebek (C), Jan Kubeš, Tomáš Janda, Jan Vacín, Stanislav Kocour.