Druhý zápas, větší kanonáda. Češi deklasovali Wales

Székesfehérvár – Ještě přesvědčivější převahu přineslo druhé vystoupení české reprezentace na mistrovství Evropy v malém fotbalu. V maďarském Székesfehérváru národní tým vyprovodil Wales po vítězství 6:0.

Po dvou zápasech základní skupiny E tak má český výběr působivé skóre 11:1. „Vítězství je jednoznačné, nerodilo se však lehce. V poločase jsme vedli 2:0, ale hráči ukázali zodpovědnost, nikam se nehnali a soupeře do šancí moc nepouštěli, což byl rozdíl oproti prvnímu zápasu s Portugalskem. Strašně mě těší exhibiční koncovka, kdy jsme hráli bago do prázdné brány a hráčům neuvěřitelně pomůže, aby jejich sebevědomí narostlo,“ uvedl generální manažer české reprezentace Luděk Zelenka.

Češi hned v úvodu utkání těžili z kombinace s brankářem Ondřejem Bírem, který po osmi minutách otevřel skóre, a oslavil tak debut na evropském šampionátu. Velšané mu nechali prostor, mostecký gólman napřáhl a svůj pokus otřel o tyč. V závěru první půle pak český brankář založil další akci, kapitán Jiří Novák křížnou přihrávkou našel Tomáše Kounovského, který stejně jako proti Portugalsku přidal druhý zásah českého celku.

Gól do šatny Wales nalomil a tři minuty po přestávce jeho odpor definitivně zlomil Stanislav Mařík, který nekompromisně pálil po rohovém kopu. Ve 34. minutě si čeští reprezentanti pohráli s obranou soupeře a zblízka dopravil míč do sítě opět Mařík.

V závěru už chodili čeští reprezentanti do snadných přečíslení a dvě minuty před koncem mohl navýšit skóre Michal Macháček, jenže netrefil prázdnou branku. Vzápětí ještě z výhodnější pozice vstřelil pátý český gól Jan Koudelka. A minutu po něm zakončil kanonádu Robin Demeter.

Česká republika – Wales 6:0 (2:0)

Branky: 8. Bíro, 20. Kounovský, 23. Mařík, 34. Mařík, 38. Koudelka, 39. Demeter. Žlutá karta: 30. Kinsella (Wales).

Česká republika: Bíro (26. Gruber) – Demeter, Hakl, Koudelka, Kounovský, Levčík, Macháček, Macko, Mařík, Novák, Paděra, Polák, Režný, Uhlíř.

Wales: Wilson – Vincent, Trick, Hopkins, Garey, Topper, Kinsella, Mondo, Youssef, Murphy.