Parádní vstup do Eura. Paděra čtyřmi góly smetl Portugalsko

Székesfehérvár – Takhle by to šlo. Česká seniorská reprezentace vstoupila do mistrovství Evropy v malém fotbalu výborně. V maďarském Székesfehérváru smetla Portugalce 5:1. Parádní představení předvedl blanenský kanonýr Ondřej Paděra, který dal čtyři branky.

Nejlepší střelec celostátní DRFG Superligy malého fotbalu otevřel účet českého týmu už ve druhé minutě, když přebal přihrávku na pravé straně a přízemní ranou nasměroval český celek k vítězství. A v jedenácté minutě přidal druhý zásah Tomáš Kounovský po akci brněnského gólmana reprezentace Marka Grubera. Navedl si míč na půlicí čáru, vypálil a Kounovský ve skluzu míč usměrnil k tyči.

Dvanáct minut po přestávce přiblížil pohodlné vítězství další trefou Paděra, které dostal míč z rohového kopu a brankář Bernardo neměl nárok. Dvě minuty nato předvedli pohlednou a rychlou kombinaci také Portugalci, kterou do prázdné branky zakončoval Carlos Vinhas.

Jenže hned za další dvě minuty nenechal Paděra nikoho na pochybách, kdo si dojde k vítězství. Z rozehrané standardní situace pálil přesně opět snajpr boskovického Sadrosu Paděra. A minutu před koncem dovršil jasný triumf opět Paděra, který přesně zakončil sólo přes půl hřiště.

Česká republika – Portugalsko 5:1 (2:0)

Branky: 2. Paděra, 11. Kounovský, 32. Paděra, 36. Paděra, 39. Paděra – 34. Vinhas. ŽK: 30. Režný, 34. Kounovský – 34. Teixeira.

Česká republika: Gruber (Bíro) – Demeter, Hakl, Koudelka, Kounovský, Levčík, Macháček, Macko, Mařík, Novák, Paděra, Polák, Režný, Uhlíř.

Portugalsko: Bernardo – Ramalho, Teixeira, Antunes, José Ferreira, Rogério Ferreira, Trancoso, Mendes, Vinhas.