Praha to zvládla. Slaví titul v premiérovém ročníku Superligy

Praha – Nedopustili zaváhání a nedali Mostu šanci, aby je o titul v premiérovém ročníku DRFG Superligy malého fotbalu připravil. Praha na domácím hřišti v posledním čtrnáctém kole celostátní soutěže zdolala Příbram 4:1.

Její kapitán Michal Uhlíř tak jako první v historii pozvedl nad hlavu pohár pro vítěze DRFG Superligy malého fotbalu. „Je to krásné, kluci zápas super odmakali. Povedlo se nám to a máme strašnou radost. Velké emoce, fakt paráda,“ rozplýval se pražský trenér David Pecka. „Ale bylo to strašně těžké, připomínalo to podzimní zápas v Příbrami, hosté nám nic nedarovali. A stejně se povedlo,“ připomněl Pecka jedinou pražskou prohru v sezoně 2:3.

Příbram tak zakončilo jaro bez vítězství. „Praze gratuluji k titulu. Chtěli jsme pomoct Mostu, což se nám nepovedlo, tímto se mu omlouvám. Na příští sezonu se Příbram musí lépe připravit, takhle to dál nejde,“ hodnotil příbramský kouč Marek Branžovský, který na středočeské lavičce končí. „Byl jsem přesvědčený, že určitě skončím, ať utkání v Praze dopadne jakkoli,“ dodal.

První poločas přinesl překvapivě vyrovnanou bitvu. Skóre otevřel favorit, když v šesté minutě předvedla Praha pohlednou narážečku, Břetislav Tvrzník si zasekávačkou předhodil míč z pravé na levou nohu a poslal domácí celek do vedení.

O pět minut později však rozehrála Příbram přímý kop do strany na Jakuba Tošovského, který míč s pomocí teče dostal do branky. „Nechtěli jsme v Praze prohrát, jeli jsme si pro tři body,“ poznamenal Tošovský.

Šance se rodily i ve zbytku poločasu. Domácí Adam Kraus pálil z voleje do břevna a míč skončil jen těsně před brankovou čárou. Pavel Pilík na druhé straně protáhl pražského gólmana Jaroslava Belladu, stejně jako debutant David Pozníček příbramského brankáře a jmenovce Bohuňka. „Hrajeme dobře, šance jsou, ale musíme hrát dobře na balonu, tlačit se tam víc. Hlavní je dát gól, třeba i hodně ušmudlaný,“ hlásil v přestávce český reprezentant do 21 let Kraus.

V úvodu druhé půle po krásné kombinaci střílel Tomáš Kounovský nad, ale Praha permanentně tlačila a dočkala se. Martin Sus přenesl balon přes šířku hřiště na Jaroslava Procházku, který z první technicky zakončil k tyči. Po chvíli mohl zvýšit Michal Salák, ale na brankové čáře Příbram zachránil Tošovský. Po krásné kombinaci po ose Stanislav Mařík – Salák zakončoval Pozníček, ale těsně minul branku.

Příbram se v poslední pětiminutovce pustila do hry bez brankáře, kterou Praha potrestala, když Sus střelou přes celé hřiště vystřelil domácímu týmu definitivu titulu. Poslední branku přidal do prázdné Mařík. „V přestávce kluci dostali pokyny z lavičky, které dobře plnili. Trošku ze sebe setřásli trému, která je přece jen svazovala,“ doplnil pražský trenér.

Praha – Příbram 4:1 (1:1)

Branky: 6. Tvrzník, 41. Procházka, 58. Sus, 60. Mařík – 11. Tošovský