Praha – Povedený úvod posadil Staropramen Praha do sedla, ve kterém zůstal až do konce dohrávaného utkání pátého kola Superligy malého fotbalu. Domácí celek porazil Most 7:4.

Pražané se v úvodních jedenácti minutách trefili třikrát, mezi střelce se zapsali Stanislav Mařík, Jindřich Novotný a Miroslav Verner. „Taková byla naše taktika. Hosté za sebou měli dlouhou trasu, věděli jsme, že budou ospalí z auta. Vletěli jsme na ně a vyšlo to,“ popsal vstup do zápasu Verner.

Až ve dvanácté minutě snížil hostující Pavel Exner. „Potom už se hra vyrovnala, ale nevím, čemu dávat za vinu, že se nám nepovedly úvodní minuty,“ přemítal mostecký střelec.

Ve 21. minutě pak definitivně zlomil mostecký odpor Verner. Po přestávce navíc zkompletoval hattrick a po gólech Tomáše Rossmanna a Daniela Žížaly vedli domácí ve 42. minutě už o šest branek. „Byl to povedený večer, na soupeře jsme vletěli a než se zkoncentrovali a přišli na to, jak na nás hrát, bylo už víceméně rozhodnuto,“ usmál se Verner, který ke třem gólům přidal jednu asistenci.

Most se prosadil až v závěru, když skóre upravili postupně Exner, Stanislav Levý a Daniel Kasal. „Kdybychom proměnili za stavu 1:4 dvě, tři tutovky, věřím, že tam neprohrajeme. Nedávali jsme góly, zatímco Praha bohužel většinu šancí proměnila, i když po našich chybách. Kvalita v koncovce byla spíš na její straně,“ uznal Exner.

Most v úterý od sedmi hodin večer nastoupí na hřišti Vlků Kolín a vzal si z pondělního duelu ponaučení. „Určitě musíme chytit začátek, abychom se vyvarovali chyb vzadu, kdy třeba jeden hráč zkoušel kličky a dostávali jsme laciné góly. Praha neměla tak vypracované branky, spíš padaly po našich hloupých chybách,“ litoval Exner.

Staropramen za druhé příčky ztrácí na městského rivala Koráb čtyři body, ale má utkání k dobru. A získal staronovou posilu Vernera. „Už je to hodně dlouhá doba, co jsem hrál Superligu naposledy, snad před čtyřmi roky jeden, dva zápasy. Teď jsem skončil s profesionálním fotbalem, takže mám čas se účastnit a budu se na hřišti vyskytovat častěji,“ slíbil pražský útočník. „A chci vyhrát všechno, co půjde,“ oznámil Verner.

Staropramen Praha – Most 7:4 (4:1)

Branky a nahrávky: 2. Mařík (Jelínek), 10. Novotný (Kubek), 11. Verner (Mařík), 21. Verner, 37. Verner (Mařík), 39. Rossmann (Baran), 42. Žížala (Verner) – 12. Exner (Kasal), 43. Exner (Formánek), 45. Levý (Kasal), 48. Kasal. Rozhodčí: P. Kubečka – M. Kubečka. ŽK: Formánek (Most).

Staropramen Praha: Tomáš Bezstarosti (Lukáš Vít) – Jakub Kubek, Tomáš Rosmann, Václav Socher, Miroslav Verner, David Baran, Jindřich Novotný, Stanislav Mařík (C), František Hakl, Tomáš Jelínek, Daniel Žížala.

Most: Václav Šlégr – Antonín Harzer, Daniel Kasal, Jakub Polák (C), Danyil Dolechek, Stanislav Levý, Jiří Formánek, Tomáš Zetka, Pavel Exner.