Až sedmá penaltová série rozhodla a obhájce titulu zdolal vicemistra

Praha – Vyvrcholení třaskavé bitvy bylo symbolické. Až sedmá série penaltového rozstřelu určila vítěze předehrávaného sedmého kola DRFG Superligy malého fotbalu. Pražský obhájce titulu v něm na domácím hřišti ve Vysočanech vyzval vicemistra z Mostu a v normální hrací době skončil duel nerozhodně 2:2. Pokutové kopy ovládla Praha 6:5.

V první sérii vychytal střídající mostecký gólman Václav Šlégr dvougólového střelce v utkání Stanislava Maříka. Na druhé straně zase pražský brankář Petr Víšek kryl pokus Martina Bočka. Dalších deset střelců se nemýlilo. Když už oba týmy vyčerpaly tradiční exekutory, chodili i méně prověření střelci ze značky pokutového. Domácí Tomáš Kounovský se štěstím propálil Šlégra. Pak kopal mostecký brankář Ondřej Bíro, jenže úspěšnější byl pražský protějšek Jaroslav Bellada, který se v rozstřelu točil s Víškem. „Je to strašně důležitý bod navíc. Mostu jsme odskočili na pět bodů,“ liboval si pražský kouč Václav Socher.

Praha po utkání před kamerami ČT sport poskočila do čela celostátní soutěže o bod před Olomouc, vicemistr z Mostu je čtvrtý. „Chyběl nám jeden gól. Celý druhý poločas jsme tlačili, Praha zalezla na svou půlku. Snažili jsme se rozhodnout v normální hrací dobře, nechtěli jsme do penalt, nejdou nám. Ze tří pokusů jsme je třikrát prohráli,“ zmínil mostecký trenér Vojtěch Benda neúspěšnou penaltovou sérii svého týmu.      

Prahu poslal v úvodu páté minuty do vedení Stanislav Mařík, jenže za dvě minuty se svým typickým způsobem z branky vysunul mostecký kapitán Bíro a propálil Belladu. A ve třinácté minutě zakončil parádní kombinaci hostů Martin Boček. „Most ukázal svou kvalitu. Připravovali jsme se, že to bude těžký zápas. Musíme zvýšit presink, abychom dostali hosty pod tlak, tím snad budou vytvářet chyby a dáme góly,“ plánoval Mařík.

Agilní český reprezentant si připsal nejvíc střeleckých pokusů, trefil i tyč. Ve čtrnácté minutě se Mařík postaral o vyrovnání, když potrestal zaváhání Petra Bohaty. „Praha na nás vlétla, deset minut byla lepší, pak jsme se vymanili a hráli dobře. Bohužel jsme udělali chybu a dostali laciný gól na 2:2, ale ve fotbale se to stává,“ povídal mostecký forvard Boček.

Ve druhém poločase převážila taktika, vyložené příležitosti ubyly a branka už žádná nepadla. I tak diváci viděli malý fotbal nejvyšší kvality. „Měli jsme dvě, tři šance, které jsme měli proměnit. Praha se víc zatáhla, i když si taky příležitosti vytvořila. Remíza nás mrzí, přijeli jsme sem vyhrát,“ litoval kouč Benda.

Praze vyšel letošní druhý penaltový rozstřel, tentokrát točila oba reprezentační gólmany Belladu s Víškem. „Ve druhém půli se nám nedařilo ve středu hřiště držet balon, nebyli jsme na něm silnější. Most umí hrát s gólmanem, trošku nám to dělalo problém. Nakonec jsme s dvěma body spokojení, protože lépe než soupeř jsme nehráli. Utkání bylo vyrovnané, vždyť i rozstřel byl nekonečný,“ oddechl si trenér pražského výběru Socher.

Praha – Most 2:2 (2:2), na pokutové kopy 6:5

Branky: 5. a 14. S. Mařík, rozhodující penalta Kounovský – 6. Bíro, 13. Boček. Rozhodčí: Oulický – Tesař. ŽK: S. Mařík – Nobst. Diváci: 180.

Praha: Jaroslav Bellada (31. Petr Víšek) – Stanislav Mařík, Michal Uhlíř, David Pozníček, Michal Salák, Jiří Novák, David Bozděch, Ondřej Halbich, Tomáš Kounovský, Adam Kraus, Jiří Vaněk, Břetislav Tvrzník.

Most: Ondřej Bíro (na penalty Václav Šlégr) – Tomáš Karaus, David Macko, Michal Macháček, Jakub Polák, Jakub Chábera, Dominik Nobst, Daniel Kasal, Martin Boček, Petr Bohata, Michal Nguyen.