Čeští obhájci titulu na úvod mistrovství světa rozstříleli Singapur

Perth, Brno – Trpaslík narazil na obra. Reprezentace Singapuru se v úvodním utkání mistrovství světa v malém fotbale střetla s obhájci titulu z České republiky. A úřadující šampioni deklasovali v australském Perthu asijského soka drtivě 17:0.

Jako první se trefil už ve druhé minutě brněnský univerzál Patrik Levčík, za tři minuty se prosadil blanenský rychlík Jan Koudelka a osudu utkání bylo poměrně jasno. V poločasové přestávce vedl český tým 7:0. „Čekala nás velká neznámá v podobě Singapuru, vůbec jsme nevěděli, proti komu nastoupíme, ale samozřejmě jsme šli do zápasu jako velký favorit a snažili jsme se Singapuru nastřílet co nejvíc branek. Nečekali jsme, že to dopadne dvojciferným číslem, ovšem jsem rádi, že jsme se střelecky chytli. Samozřejmě všichni víme, že v dalších zápasech nás čekají mnohem těžší soupeři,“ hodnotil duel reprezentační útočník Ondřej Paděra.

Blanenský kanonýr nastřílel Singapuru čtyři branky. „Nebudu říkat, že je mi jedno, jestli jsem dal dva nebo čtyři góly, pro sebevědomí je super, že se můžu uklidnit. Každý v týmu máme jinou roli, ode mě se čekají góly, takže čtyři jsou super,“ usmíval se Paděra.

Čtvrteční volný den stráví čeští reprezentanti na pláži i s českými fanoušky žijícími v Austrálii. V pátek hodinu po poledni středoevropského času se utkají se Srbskem, které v prvním utkání porazilo jihoamerického mistra Chile 3:0. „V oceánu už jsme byli před dvěma dny a těším se moc, protože můžeme den strávit s čistou hlavou, když jsme první zápas zvládli, a v klidu se nachystáme na Srby. Že to bude na pláži, je třešnička na dortu, protože moře a oceán miluju,“ radoval se Paděra.

Česká republika – Singapur 17:0 (7:0)

Branky: Paděra 4, Doubravský 2, Svoboda 2, Šultes 2, Jelínek 2, Koudelka 2, Levčík, Pozníček, Mařík.