Chci Superligu opět vyhrát, hlásí pražský obránce Uhlíř

Praha – Na podzim zaskočil soupeře modrým přelivem a jeho výběr zase protivníky svou dominancí. Obránce Michal Uhlíř vedl v zápasech DRFG Superligy malého fotbalu Prahu většinou s kapitánskou páskou na paži a obhájce loňského prvenství opět přezimuje na první příčce. Na druhé Brno má jednobodový náskok. „Tabulka nasvědčuje tomu, že se soutěž vyrovnala,“ popisuje osmadvacetiletý reprezentační zadák.

Vládne jenom spokojenost s podzimní částí?

S prvním místem po podzimní části stoprocentně spokojení jsme, to bez pochyb. Na druhou stranu se po premiérovém ročníku ukázalo, jak je a bude soutěž vyrovnaná. Samozřejmě, stejně jako ostatní výběry, chceme druhý ročník vyhrát.

Proč to nevyšlo na samá vítězství, a padli jste v Jihlavě 4:8?

V Jihlavě jsme nebyli lepší, tam nás domácí přehráli a po zásluze vyhráli. Ale možná i dobře pro nás. Nakoplo nás to do finiše podzimní části.

Přijde vám jednobodový náskok jako dostatečný do jarní části?

Tak o tom nepřemýšlím. Pokud chceme obhájit vítězství v lize, musíme vyhrát všechna zbylá utkání.

Berete jedině obhajobu, nebo se spokojíte s medailí?

S veškerým respektem k ostatním výběrům – chci opět vyhrát a obhájit.

Jaký soupeř vás na podzim nejvíc zaskočil? 

Mně osobně nejvíc překvapila Jihlava. Hrála opravdu dobře, organizovaně a individuálně byli její hráči šikovní. I když vlastně ani nevím, jestli slovo překvapila je správné.

Překvapuje vás, že v tabulce Prahu pronásleduje právě Brno?

Těžká otázka. Dá se říct, že ani ne. Kluky znám, ať už osobně, nebo od vidění, a moc dobře vím, jak jsou šikovní. Nicméně na druhou stranu o kvalitě například Jihlavy nebo Mostu není třeba mluvit.

Na jaře pojedete do Brna, Olomouce i Mostu, takže všechny nejtěžší soupeře máte venku, tam se rozhodne?

Budou to těžké zápasy, to bez pochyby. Ale osobně se těším. V Brně mají moc hezký areál, v Olomouci jsme ještě nehráli a v Mostě bude hodně fanoušků. A jestli tyto zápasy rozhodnou, to opravdu nedokážu říci.

Pražský tým se výrazně obměnil, můžete jej porovnat s loňským?

Máme širokou základnu hráčů, takže ani nevnímám, že se nějak hodně obměnil. Kluky znám z Hanspaulské ligy a vím, že trenéři mají občas opravdu těžkou volbu s výběrem finální nominace. Jsme o rok starší, takže se nabízí, že jsme o ten rok zkušenější. (úsměv)

Co říkáte na úroveň nových hráčů, kteří se u vás stále objevují?

Že jsou stále mladší a rychlejší. (směje se) Všichni zapadli, nikdo dle mého názoru nezklamal. Těším se, jak budou zvládat těžké zápasy právě třeba proti Brnu a Mostu.

Přes zimu si od sebe odpočinete, nebo máte co na probírání?

Toho odpočinku moc nebude, stále se někde potkáváme na vánoční fotbálky, na kamarádské pivo a jiné akce. Takže jsme stále v kontaktu i mimo sezonu.