Hattrick Paděry pomohl Blanensku k domácímu triumfu nad Prahou

Boskovice – Souboj dvou vážných adeptů na medaile v Superlize malého fotbalu vyšel lépe Jihomoravanům. Blanensko v domácím utkání pátého kola v areálu Červená zahrada v Boskovicích porazilo tým Staropramen Praha 4:3.

V tabulce celostátní soutěže poskočilo Blanensko na druhou příčku. Zatímco na vedoucí Brno ztrácí po šesti odehraných zápasech šest bodů, před Prahou má dvoubodový náskok. „Neříkám to jako frázi, ale stojím si za tím, že kádr máme kvalitní a máme sílu na to, abychom hráli jednoznačně do první trojky. I když Brno má o šest bodů víc než my a těžko bude někde ztrácet, máme kvalitu, abychom ho proháněli do konce sezony,“ prohlásil blanenský kapitán Ondřej Paděra.

Blanensko v minulém ročníku skončilo druhé za Brnem, Praha až třetí. Nyní si opět stojí lépe Jihomoravané. „Domácí body s Prahou považuji za hrozně cenné, protože k nám přijela fakt silná, na závěr sezony se budou hodit, body doceníme později. Za mě to byl hlavně super zápas pro lidi, protože se líbil, bylo to drama až do konce, pěkný fotbal,“ liboval si Paděra.

Na obou stranách se sešly početné a silné sestavy. „Praha přijela s dostatečným počtem hráčů a kvalitní sestavou. Měl jsem před zápasem tušení, že to může být dobrý duel. Bavili jsme se s klukama, že zápas potřebujeme dostat do stavu nahoru, dolů. Myslel jsem si, že Praha nepřijede bránit v pěti lidech, pak fotbal nemá takovou úroveň a lidi ani nebaví. Jsem rád, že se to potvrdilo, protože Praha hrála fotbal, šance byly na obou stranách,“ těšilo Paděru.

Blanensku vyšel první poločas, když vedlo po dvou gólech Paděry 2:0. „Vzhledem ke komplikacím s autobusovým dopravcem jsme z Prahy vyráželi o dvě a půl hodiny později. Blanenské vedení nám nevyšlo vstříc s posunutím zápasu alespoň o půl hodiny, takže jsme se převlékali v autobusu a měli jsme čtvrt hodiny po příjezdu začít hrát. V první půli jsme se tak dostávali do utkání a naši hru jsme začali předvádět až ve druhém poločase,“ líčil pražský forvard David Pozníček.

Právě ten tři minuty po přestávce snížil. „Otevřeli jsme Prahu v prvním poločase dvakrát, ale paradoxně jsme si říkali, že si musíme dát zase bacha na začátek druhé půlky, ať ji zbytečně nedostaneme do hry. A Pozňa to krásně trefil. Pak jsme odskočili na 3:1, skóre se přelévalo. Důležité bylo, že jsme odskočili na dva góly a trošku se uklidnili, ale vždy jsme za chvilku dostali kontaktní branku,“ popsal duel blanenský kapitán.

Paděra ve 47. minutě zkompletoval hattrick. „Ondra má dar, který se jen tak nevidí. Přestože si na něj lidé dávají pozor, vždy si dokáže balon najít a zakončuje s neuvěřitelným klidem i přesností,“ uznal Pozníček.

Byť ve 48. minutě záhy snížil Tomáš Kounovský, za dvě minuty zaznamenal rozhodující trefu Zdeněk Fládr. Hostující David Podzimek stav pouze korigoval. „Praha ve finále hrála power play, kde měla velké šance a mohla utkání vyrovnat, s troškou štěstí a poctivou bojovností i týmovostí jsme to uhráli. Jsem rád, že jsem dal tři góly, ale hlavně jsem strašně šťastný, že pomohly ke třem bodům. Každý máme na hřišti nějakou roli, někdo je tam od toho, aby balony získával, někdo od toho, aby tvořil. Já od toho, abych zakončoval a góly dával, spoluhráči mi opět vytvořili výborný servis,“ řekl tradičně skromný Paděra.

Hned v pondělí dopoledne Pražané nastoupili v Hněvotíně proti domácí Olomouci, které podlehli 5:6 po pokutových kopech. Z moravského výjezdu se tak jeden za favoritů na titul vrátil s jedním bodem. „Určitě jsme si věřili na víc a podle mého jsme na to měli i poskládaný tým. Bohužel se nám dvojzápas nepovedl, a vezeme si tak pouze minimum,“ hlesl Pozníček.

Blanensko – Staropramen Praha 4:3 (2:0)

Branky a nahrávky: 15. Paděra (Fládr), 30. Paděra (Stara), 47. Paděra, 50. Fládr – 33. Pozníček (S. Mařík), 48. Kounovský (S. Mařík), 53. Podzimek (S. Mařík). Rozhodčí: Dolanský – Tomiga. ŽK: Rus – Pozníček. Diváci: 120. 

Blanensko: Jakub Klimeš (David Novotný) – Viktor Živný, Jan Minx, Zdeněk Fládr, Ondřej Paděra, Aleš Rus, Petr Matoušek, Filip Studený, Jan Stara.

Staropramen Praha: Jaroslav Bellada – David Pozníček, David Podzimek, Lukáš Kratochvíl, Václav Socher, David Baran, Pavel Šultes, Stanislav Mařík, Tomáš Kounovský, Daniel Reiter.