Jsme jako děti, smutnil po prohře v Pardubicích pražský zadák Hakl

Pardubice – Na něco takového nejsou z předchozích sezon zvyklí. Z posledních čtyř utkání Superligy malého fotbalu odešli hráči Staropramenu Praha třikrát jako poražení. Naposledy v devátém kole celostátní soutěže, kdy podlehli v Pardubicích 3:5.

To se zrcadlí v tabulce, v níž Pražanům patří třetí pozice čtyři body za druhým Blanenskem a dokonce jedenáct za vedoucím Brnem. „Ambice jsou vždy nejvyšší, bojovat o vítězství v Superlize, bohužel se nám to už hodně vzdaluje. Musíme vše dát do kupy. Nemyslím tím kabinu, tam je parta super, ale fotbalově tomu moc chybí, abychom se do posledního kola rvali o zisk titulu. Hodně za Brnem zaostáváme, ale nemyslím si, že je to fotbalovostí...“ přemítal pražský zadák František Hakl.

Zezadu se navíc na výběr z hlavního města tlačí další sokové. Čtvrté Pardubice i pátá Jihlava ztrácejí pouze bod, navíc ještě jeden duel do konce podzimu odehrají. „Výhra nás potěšila, upřímně jsme ji před zápasem nečekali. Naše sestava nebyla kompletní, ale zápas se nám povedl,“ radoval se po cenném skalpu pardubický hráč Jan Málek.

Pražanům se závěr podzimu vůbec nepovedl, což dokumentovali v Pardubicích. „Neprohráváme jen závěry, ale projevem hry. Na to kolik je v týmu nás zkušených, to celkově nezvládáme. Náš herní projev je neuspořádaný, šance si vytvoříme, ale dostáváme laciné góly. Musíme si najít funkci v týmu, v tom se hledáme,“ uvažoval Hakl.

Pardubice si rozhodující náskok vytvořily krátce po přestávce, když se v rozmezí tří minut prosadili Janové Málek a Nikodém. „Hráli jsme přesně, co jsme chtěli a řekl nám trenér. Opravdu poctivým fotbalem jsme zápas ubojovali a proměnili skoro vše, na co jsme sáhli, i když jsme toho ještě spoustu nedali. Chodili jsme do zakončení a dařilo se nám příležitosti proměňovat, což rozhodlo,“ podotkl Málek.

Za Prahu sice snížil gólman Karel Tureček, ovšem Nikodém ve 49. minutě svou druhou brankou v utkání stanovil konečný výsledek. „Sešli jsme se v dobré sestavě, vedli jsme a nakonec prohráli… Jsme jako děti, co si jdou zahrát a ne vyhrát. Není v tom bojovnost, chtíč po vítězství. Určitě nechci říct, že nám nevadí prohrát, ale musí to být vidět i na výkonech,“ posteskl si evropský i světový šampion Hakl.

Pardubice – Staropramen Praha 5:3 (2:2)

Branky a nahrávky: 3. Málek (Jech), 16. Řehák (Hanč), 33. Málek (Nikodém), 35. Nikodém (Čáň), 49. Nikodém – 9. S. Mařík, 12. Reiter (Hakl), 43. Tureček (Uhlíř). Rozhodčí: Pfeifer – Tichý. ŽK: Rosendorf – Hakl, Socher, S. Mařík. ČK: 52. S. Mařík  (Praha). Diváci: 40.

Pardubice: Daniel Bartaloš – Marek Řehák, Stanislav Rosendorf, Jan Nikodém, Jan Málek, Marek Jech, Lukáš Hanč, Dominik Čáň.

Staropramen Praha: Karel Tureček – David Pozníček, Lukáš Kratochvíl, František Hakl, Václav Socher, David Baran, Stanislav Mařík, Daniel Reiter, Ivan Faitl, Michal Uhlíř.