Kvalifikaci do 8 let vládly Příbram a Blanensko, do 10 let Hanspaulka a Pardubice

Kvalifikaci do 8 let vládly Příbram a Blanensko, do 10 let Hanspaulka a Pardubice

Brno, Praha – Už všechny kategorie za sebou mají úvodní část kvalifikace Superligy malého fotbalu. V tomto týdnu ji odehráli také nejmenší hráči do osmi a do deseti let. Východní část hostilo ve středu Brno, západní část v pátek pražský areál ABC Braník.

Nejmladší kategorií do osmi let nejlépe prošel Partyzan Příbram, který ovládl západní skupinu se třemi výhrami. Porazil 3:2 obhájce mistrovského titulu Hanspaulku Praha, která skončila druhá se šesti body, a tři body stačily jen na třetí pozici pražskému Korábu. Rytíři Plzeň se kvalifikace nezúčastnili.

Na východě vládli stejné kategorii hráči MF Blanensko se sedmi body, o dva body méně získalo PAMAKO Pardubice. Jejich vzájemný duel skončil remízou 2:2. Se čtyřmi body obsadila třetí pozici Olomouc Mighty Ducks. Vikings Brno na kvalifikaci scházeli.

Nejvíc bodů posbíral Oliver Zvonič, který se třemi góly a čtyřmi asistencemi podílel na výhře Hanspaulky 12:0 v derby s Korábem. Hned za ním byl Lukáš Topinka z Partyzanu Příbram, který dal ve dvou utkáních čtyři góly a na dva přihrál.

V kategorii hráčů do deseti let se nejlépe vedlo obhájcům titulu z pražské Hanspaulky, kteří třikrát zvítězili, největšího rivala z Příbrami zdolali 2:0. Druhou pozici obsadil Partyzan se šesti body a třetí byl pražský Koráb s jednou výhrou. Na čtvrtém místě skončili Rytíři Plzeň.

Na východě vládlo PAMAKO Pardubice se dvěma triumfy, brněnští Vikingové byli druzí. V bitvě o vítězství ve skupině Pardubice porazily Brno 2:1. Třetí místo bez bodu obsadila Olomouc Mighty Ducks.

Nejvíc individuálních bodů posbíral Sebastian Socher z Hanspaulky, který vstřelil osm branek a na tři přihrál. Za ním skončil týmový spoluhráč Petr Slepička, jenž ke čtyřem trefám přidal pět asistencí.