Parádní debut Podzimka. Praze pomohl k výhře čtyřmi góly

Praha – Desetiminutovka ve druhém poločase rozhodla o pražském vítězství ve čtvrtém kole Superligy malého fotbalu nad Mostem 6:3. Staropramen Praha v ní vstřelil čtyři branky a poskočil do čela celostátní soutěže o skóre před Brno.

První poločas skončil po brankách debutujícího Davida Podzimka a mosteckého Martina Bočka 1:1. Sedm minut po přestávce však přidal Podzimek další zásah. „Pak jsme odolávali docela velkému tlaku soupeře. Myslím, že jsme minutu a půl běhali bez míče, ale z brejku jste hosty ztrestali na 3:1 a ještě nasázeli další góly. Tam se rozhodlo. Ke konci jsme zaváhali, nechali jsme soupeře trochu dotáhnout, nakonec to však dopadlo dobře,“ popsal rozhodující pasáž Podzimek.

Do 46. minuty navýšili vedení Tomášové Jelínek a Birma a opět Podzimek. „Rozhodla pasáž ve druhém poločase, kdy jsme nezachytávali brejky Prahy a následně obdrželi trošku zbytečné góly. První poločas byl vyrovnaný plný šancí na obou stranách. Měli jsme to potvrdit ve druhé půli, ale naopak jsme měli slabou chvilku a Praha odskočila,“ litoval mostecký brankář Václav Šlégr.

Za hosty sice dvěma góly snížil Tomáš Banovič, ovšem víc už se jim nepovedlo. „Trápila nás v zápase útočná fáze, kdy jdeme do prečíslení a nedokážeme si v něm poradit. Potom jsme bohužel už neměli síly na návrat a Praha to trestala. Samozřejmě je sehraná a působila sebevědomě, což je v tomhle sportu důležité. Nám nezbývá nic jiného než zvednout hlavu a soustředit se na další zápasy,“ nabádal Šlégr.

V poslední minutě pečetil Podzimek výhru svou čtvrtou brankou v utkání. Přitom šlo o jeho první start v celostátní soutěži. „Vedení mě zvalo už do Brna, ale nevycházelo mi to s velkým fotbalem, navíc jsem nebyl fit. Takže jsem debutoval až teď a premiéra se povedla nadmíru, za což jsem rád,“ těšilo pražského útočníka.

Spoluhráči ho ještě při zápase upozornili na příspěvek do týmové kasy. „Dělali si srandu, že to budu mít drahé, hned hattrick a premiéra, ale rád do kasy něco přispěji. Samozřejmě si cením takového zápasu. Šlo o práci práci celého týmu, byl jsem jen na dobrém místě a padalo mi to tam,“ odmítal přehnané zásluhy.

Do pražského výběru ihned zapadl. „Jsem zvyklý na první hanspaulskou ligu, kde hraju se spoustou kluků, co jsou i v pražském výběru. Utkání bylo docela v pohodě, víceméně podobné, jen víc taktické a profi, střídají se dvě pětky. Hra je rychlejší a o něco kvalitnější než v první hanspaulské lize, je to přece jen výběr regionů. Takže super, jsem spokojený a věřím, že si zahraju ještě v nějakých zápasech,“ přál si Podzimek.

Šlégr se v mostecké brance objevil poprvé od června 2018, protože oba tradiční gólmani Ondřej Bíro a Miloslav Aschenbrenner reprezentovali se svými kluby na Eurocupu v Itálii. „Nastala taková situace, takže padla volba na mě. Tu možnost jsem vzal, jelikož Superligu chytat chci. Na návrat jsem se těšil, ale bohužel nedopadl moc šťastně,“ hlesl evropský i světový šampion do 21 let.

Obdržel šest branek a jeho tým po prohře klesl na sedmou pozici. „Taková porce gólů je černá tečka za naším docela dobrým výkonem. Mrzí mě to, jelikož jsme určitě měli i na víc než dát jen tři góly. Možná jsme měli Prahu potrápit víc a dovézt si do Mostu tři body. Nevyšlo to, ale za odvedený výkon se stydět nemusíme,“ podotkl Šlégr.

Staropramen Praha – Most 6:3 (1:1)

Branky a nahrávky: 10. Podzimek, 37. Podzimek (Pozníček), 40. Jelínek (Birma), 43. Birma (Jelínek), 46. Podzimek (Pozníček), 60. Podzimek (Socher) – 14. Boček, 57. Banovič (Popelka), 58. Banovič (Popelka). Rozhodčí: Pakosta – Šťastka. ŽK: Baran, Pozníček – Vávra. Diváci: 4.

Staropramen Praha: Jakub Stehno – David Pozníček, David Podzimek, František Hakl, Tomáš Jelínek, Václav Socher, David Baran, Stanislav Mařík, Michal Uhlíř, Daniel Reiter, Tomáš Birma.

Most: Václav Šlégr – Vít Popelka, Said Bozalija, Stanislav Levý, Martin Boček, Pavel Vávra, Daniel Kasal, Dominik Onuščák, Tomáš Banovič, Jan Pyskatý.