Plzeň plánuje aktivní hrou zatlačit pražského favorita

Plzeň – Z neútulného areálu Senco Doubravka se plzeňský výběr v Superlize malého fotbalu v zimě přesunul na stadion SK Petřín. A domácí výběr hřiště „křtí“ nejzvučnějšími soupeři. Po lídru soutěže Brnu míří na západ Čech úřadující mistr Praha k dohrávce desátého kola, která startuje v pondělí v sedm hodin večer.

Domácí celek se na střetnutí těší. „Máme se sejít v dobré sestavě, takže věřím, že odehrajeme utkání s vítězným koncem pro nás. Na Prahu může platit, když budeme celý zápas aktivní, nenecháme ji hrát a vnutíme jí naši hru,“ uvažoval hrající plzeňský kouč Stanislav Kocour.

Podzimní souboj však Praha vyhrála s přehledem 5:1. „Určitě jedeme do Plzně vyhrát, ale je to kulaté a stát se může cokoliv. Třeba domácí dají rychlý gól, budeme se na ně blbě dostávat a z brejku mohou přidat další. V malém fotbale není nikdo outsider a favorit, ale tabulkově bychom měli vyhrát,“ souhlasil pražský obránce František Hakl.

Zatímco Praha v neděli zdolala Blanensko 4:2, Plzeň v posledním utkání schytala od stejného soupeře v Boskovicích výprask 3:16. „Síla Blanenska byla velká. Už před zápasem jsme věděli, že nás čeká velmi náročné utkání. Blanensko je spolu s Brnem hlavní adept na vítězství v Superlize, zároveň jsme tam nejeli v optimální sestavě, což nás zatím bohužel trápí v jarních zápasech. Domácí nás ve všech ohledech přehrávali a výsledek odpovídal realitě,“ uznal Kocour.

Termín dohrávky vyšel tak, že Pražané nastoupí do dvou superligových duelů ve dvou dnech. „Odsouhlasili jsme, že budeme hrát neděle a pondělí, není to zase takový zásah, abychom byli unavení. Nejsme profesionálové, únavu si můžou dovolit kluci v lize,“ culil se Hakl.

Praha aspoň prostřídá hráče, s nimiž chce v další sezoně opět zaútočit na titul. „Dali jsme dohromady patnáct kluků, kteří se pořád scházejí, když někdo vypadne, zastoupí ho jiný. Máme sice užší výběr, kluci se však nenechávají přemlouvat, chtějí nastoupit do každého zápasu. Tak to má být,“ těšilo pražského obránce.

V rychlém sledu hraje také Plzeň, která už ve čtvrtek přivítá Jihlavu. „Nemyslím si, že termíny utkání budou mít nějaký vliv. Praha má široký kádr, všichni hráči pravidelně trénují. Spíš si myslím, že to může být malá výhoda pro hráče Prahy, kteří budou rozehraní z nedělního zápasu a mají v živé paměti nacvičené akce, domluvené standardky, a podobně. U náš nevidím problém. Hrajeme doma, nemusíme nikam cestovat,“ prohlásil plzeňský trenér.