Praha dala do branky Šultese, až pak zlomila mostecký odpor

Praha dala do branky Šultese, až pak zlomila mostecký odpor

Praha – Změna v brance pomohla týmu Staropramen Praha k úspěšnému obratu v utkání třetího kola západní skupiny Superligy malého fotbalu, v němž na domácím hřišti zdolal Most 4:3.

Severočeši vedli v osmnácté minutě na trávníku favorita o dva góly, když se po přihrávkách Ladislava Kešnera prosadili Tomáš Zetka a po něm Stanislav Levý. „Byla to nakonec větší bitva, než jsme očekávali. Vzhledem k tomu, že Most přijel s dobrými hráči, ale v malém počtu, možná došlo k lehkému podcenění. Ve spojení s tím, že se mu povedlo dát rychlý gól, se mohl víc zatáhnout, hrát klasickou mosteckou hru s Ondrou Bírem vzadu, a tak nás uspávat. Podařil se nám aspoň gól do šatny,“ popsal první poločas pražský útočník David Pozníček.

Těsně před přestávkou srovnal další český reprezentant Pavel Šultes, jemuž nahrál gólman Jakub Stehno. Místo něj si pak úspěšný střelec ve druhé půlce stoupl do branky. „Začali jsme s power play. Šulty umí nohama dobře a jako brankář taky není špatný, podařilo se mu chytit nějaké jejich šance. Změnili jsme styl a snažili se přizpůsobit jejich hře, což nám svědčilo. Díky tomu jsme výsledek otočili. Hráli jsme dobře, i když riskantně s otevřenou bránou. Začali jsme hrát my místo hostů, drželi jsme balon a nenechali je hrát tolik jako v první půli. Naštěstí se nám to podařilo urvat,“ liboval si účastník mistrovství světa v Austrálii Pozníček.

Domácí v rozmezí dvou minut duel obrátili, když se prosadili Tomáš Kounovský a Pozníček. Ve 46. minutě sice srovnal Kešner, ale Pozníček v závěru rozhodl o pražském triumfu. „Kdyby mi někdo před zápasem nabídl porážku 3:4, nadšeně bych na ni přistoupil, s ohledem na všechny okolnosti. Ale po konci takového utkání je člověku přece jen líto, že jsme si aspoň nějaký bod neodvezli. Staropramen Praha poslal do zápasu skutečně mimořádnou kvalitu a bylo by asi divné, kdyby nevyhrál, přesto jsme bezprostředně po konci cítili zklamání,“ hlesl mostecký trenér Vojtěch Benda.

Severočeši srdnatě bojovali jen s jedním hráčem na střídání, ovšem první ztrátě v sezoně nezabránili. Po třech zápasech jim v neúplné tabulce západní skupiny patří druhá příčka o skóre za Prahou. „Každopádně se sluší poděkovat a vyseknout velkou poklonu klukům, kteří nastoupili. V takovém složení takovým způsobem trápit až do posledních vteřin jednoho z největších favoritů na zisk titulu, to zaslouží určitě velké uznání. Někteří odehráli celý zápas bez střídání a přesto si celou dobu udrželi takovou kvalitu, že si Praha nemohla být ani chvíli úplně jistá,“ chválil Benda.

Praha odčinila předchozí domácí porážku 2:6 s Příbramí, ale opět se ukázalo, že nový systém Superligy malého fotbalu přinese nečitelný boj o play-off. „Moravská skupina je náročnější, abych řekl upřímně, nicméně i z pohledu cestování je rozdělení pohodlné. Myslím, že závěrečný turnaj může být docela zajímavý, jde o atraktivní koncept. Zároveň vím, že jak jsme hráli doteď, nám na moravské týmy v boji o finále stačit nebude. Máme co zlepšovat. Doufám, že se nám to podaří zachytit brzy a výsledky i herní projev vylepšíme,“ nabádal Pozníček.

Staropramen Praha – Most 4:3 (1:2)

Branky a nahrávky: 30+2. Šultes (Stehno), 38. Kounovský (Baran), 40. Pozníček (Baran), 53. Pozníček (Šultes) – 3. Zetka (Kešner), 18. Levý (Kešner), 46. Kešner (Zetka). Rozhodčí: Kubečka – Soukup. ŽK: Kešner (Most). Diváci: 10.

Staropramen Praha: Jakub Stehno – Tomáš Kounovský, Petr Zapletal, David Pozníček, Tomáš Kanaval, Václav Socher, David Baran, Pavel Slánský, Pavel Šultes, Stanislav Mařík (C), Tomáš Jurčík, Tomáš Jelínek, Lukáš Kratochvíl, Michal Uhlíř.

Most: Ondřej Bíro (C) – Radek Baksa, Vojtěch Benda, Daniel Kasal, Ladislav Kešner, Stanislav Levý, Tomáš Zetka.