Praha opět nadělovala, deset branek si odvezla Plzeň

Praha – Za dva zápasy nastřílel tým Staropramen Praha jedenadvacet gólů. Po Jihlavě si odvezla z hlavního města nadílku také Plzeň, která v předehrávce šestého kola Superligy malého fotbalu prohrála 0:10.

Po dvou kolech si tak Praha drží stoprocentní bilanci. „Zápas jsme ovládli od začátku až do konce. Výsledek tentokrát opravdu vypovídal rozložení sil na hřišti,“ popsal duel pražský obránce Michal Uhlíř, který otevřel skóre.

Plzeň už v přestávce prohrávala o pět branek. „Kluci z druhé pětky v tu chvíli říkali, že hru chtějí víc otevřít a napadat. Máme však v týmu hráče, kteří tak naběháno nemají, a myslím, že to byla taktická chyba, to se stát prostě nemělo. Do prvního gólu šlo o naprosto vyrovnaný zápas, jenže našemu gólmanovi se zrovna nedařilo. Udělal hned první chybu, kdy nahrál přímo na gól, tím se výsledek docela odstartoval. Praha nás prostě potom přehrávala, protože jsme se už nevraceli a morálka byla špatná,“ řekl plzeňský záložník Josef Vitouš.

Přestože Plzeň do Prahy přijela v početné sestavě, objevilo se v ní několik nováčků a nezkušenost se projevila. „Sestava nakonec oslabila o dva obránce, kteří nepřijeli, musel nastoupit náš trenér a jeden kluk, který měl být náhradník, druhá pětka byla nevyvážená. Pak jsme složili pětku z kluků, co hrají plzeňskou soutěž, aby se tým trochu ustálil, takže tam byli i kluci, kteří dosud nehráli,“ popsal Vitouš.

Praha naopak zahájila nejlepším možným způsobem pouť za návratem na superligový trůn. „Máme za sebou sice úspěšný start, ale musíme ho potvrdit hlavně ve venkovních zápasech a s dalšími favority na titul. Nicméně si samozřejmě přejeme opět titul získat,“ prohlásil Uhlíř.

Ten v sobotu nastoupil za český reprezentační výběr při Nations Games v Brně, kde hráči ještě zabojovali o šanci na říjnové mistrovství světa v australském Perthu a za Lužánkami vybojovali druhé místo za Rumunskem. „Bylo příjemné opět obléknout reprezentační dres. Zápasy byly těžké, dokonce bych řekl, že se Slováky o něco malinko těžší než s Rumuny. A co se týče nominace, na mistrovství světa si chce zahrát každý. Určitě šance je,“ vyhlížel pražský zadák.

Plzeň v uplynulém ročníku celostátní soutěže obsadila coby nováček poslední devátou příčku. „Skončili jsme poslední, takže můžeme v této sezoně jenom získat, to nás může motivovat. Záleží, jak se vždycky sejdeme a jak to klukům zrovna půjde. Když hrajete proti reprezentantům, kteří jsou sehraní, rozeberou vás a nic s tím potom neuděláte. Většinou hrajeme spolu s klukama akorát soutěž, pak se nevídáme, sestavy jsou rozházené,“ poznamenal Vitouš.

Staropramen Praha – Plzeň 10:0 (5:0)

Branky a nahrávky: 13. Uhlíř, 16. Kounovský (Pozníček), 18. Baran (Kounovský), 20. Socher (Pozníček), 24. Kratochvíl (Pozníček), 32. S. Mařík (Socher), 36. Šultes (S. Mařík), 45. S. Mařík (Baran), 55. Socher (Kratochvíl), 58. Pozníček (Uhlíř). Rozhodčí: Růžička – Kubečka. Hráno bez karet. Diváci: 20.

Staropramen Praha: Jakub Stehno (Jaroslav Bellada) – David Pozníček, Tomáš Mařík, Lukáš Kratochvíl, Václav Socher, David Baran, Pavel Šultes, Stanislav Mařík, Tomáš Kounovský, Michal Uhlíř.

Plzeň: Milan Vančát – Patrik Denk, Martin Habr, Zdeněk Kasýk, Václav Koc, Stanislav Kocour, Jiří Loukota, Miroslav Nemček, Jiří Šindelář, David Souček, Jan Sušánka, Josef Vitouš.