Praha opět zažije Týden sportu zdarma

Zahrát si squash, plážový volejbal, vylézt na horolezeckou stěnu nebo si jít zacvičit. Možnosti, které má denně každý Pražan. Poslední týden v prosinci je navíc bude mít zcela zdarma. Praha sportovní totiž pořádá již popáté akci Týden sportu zdarma, do které se zapojí tradičně přes sedm desítek sportovišť na území hlavního města.

„Chceme všem Pražanům dát na závěr roku dárek, při kterém se pobaví a zároveň si z něj odnesou dobrý pocit z aktivního pohybu. Věřím, že se této už tradiční akce zúčastní opět desítky tisíc Pražanů a ukáží, že Praha je skutečně sportovním městem,“ vysvětluje Petr Bříza, pražský zastupitel a předseda komise pro sport a tělovýchovu. „Týden sportu zdarma je vhodnou příležitostí, jak si vyzkoušet různé sporty a jak si třeba najít nového koníčka. I to by pro nakonec mohlo být pěkné předsevzetí do dalšího roku, ne?“ myslí si Bříza.

Pražané mohou na jednotlivá sportoviště vyrazit od úterý 25. prosince do pondělí 31. prosince 2012. V případě některých sportovišť je vzhledem k jejich kapacitě vyžadována telefonická či online rezervace. Přístup zdarma rovněž není vždy po celou jejich vánoční otvírací dobu, ale jen ve vybraných dnech a hodinách. Kompletní harmonogram včetně online rezervace bude k dispozici od 10. prosince na webových stránkách www.prahasportovni.cz.