Praha přejela Olomouc, tým táhl hrající kouč Socher

Praha – Kdo jiný by měl nasměrovat svůj tým za vítězstvím než hrající trenér? Přesně toho se držel kouč Václav Socher, který výběr Staropramenu Praha třemi góly a stejným počtem asistencí táhl za domácí výhrou 8:3 s Olomoucí v šestnáctém kole Superligy malého fotbalu.

Zatím trenér naskočil do dvou letošních utkání a už zaznamenal pět branek a pět nahrávek. „Vzniklo to trochu jako z nouze ctnost, nechtěl jsem se stavět v Superlize. Jenže na hřiště Olomouce jsme na podzim přijeli docela s torzo týmem, ještě jsme tam dostali červenou a měli jednoho na střídání. Tomu jsem potom chtěl předejít, aby se to nestalo a měl jsem použitelného hráče, který může vypomoct,“ vysvětloval Socher.

Poprvé nastoupil v půlce května při vítězství 12:2 v Plzni. „Původně jsem si myslel, že vždycky naskočím na jedno střídání, když bude potřeba a málo lidí. Do Plzně jsme neměli dvě pětky, takže jsem nastoupil a nějak to šlo. Teď jsme začínali v šesti lidech a nebylo zbytí, hrát jsem musel, ať bych se cítil, nebo necítil. V Příbrami to bude asi stejné. Baví mě to, těšil jsem se. Jsem rád, že jsem si mohl zahrát a zkusit Superligu,“ pravil jedenačtyřicetiletý kouč.

Hanáci dorazili do Prahy s několika nováčky a pražskému obhájci titulu příliš nevzdorovali. „S některýma klukama sice hráváme turnaje společně, ale šlo vidět, že opravdu nemáme tolik zkušeností, abychom porazili Prahu, i když nebyla v nejsilnějším složení. Nám chyběly dvě opory, Tegy (Jan Tögel – pozn. red.) s Jardou Běhalíkem v bráně, což šlo poznat. Neměli jsme v určitých fázích klid na míči, přesnou rozehrávku, dělali jsme spoustu chyb v obranné fázi, kdy jsme nezachytávali narážečky, které Praha měla vynikající,“ podotkl olomoucký útočník Patrik Hořava.

Praha už za poločas dala čtyři branky, po Socherovi se prosadili Tomáš Jelínek, David Pozníček a Jakub Kubek. Hned minutu po přestávce snížil David Lošťák. „Ve druhém poločase jsme brzy dali gól, což nás nakoplo, zamakali jsme a s výsledkem chtěli něco udělat. Potom jsme však dostali dvě blbé rychlé branky za sebou a už nás to složilo. Dokázali jsme pak vstřelit jen dva góly, abychom aspoň výsledek zkorigovali,“ sdělil Hořava.

Na hanáckou trefu odpověděl dalšími dvěma zásahy v utkání Pozníček. „Olomouc akorát měla vzepětí na začátku druhého poločasu, ale nadšení pro hru jsme jí sebrali hned pátým gólem vzápětí. V tu chvíli asi bylo utkání rozhodnuté,“ pravil Socher. Za Hanáky potom snížili Pavle Kryl s Markem Zemanem, jenže do konce utkání právě Socher zkompletoval hattrick.

Praha si definitivně pojistila třetí příčku v Superlize malého fotbalu, zatímco na šestou Olomouc dotírají další soupeři. „Chceme hrát, jezdíme však každý zápas v jinačím složení, vázne sehranost. Stoprocentně má ovšem náš tým obrovský potenciál na to, aby hrál v příští sezoně třeba o třetí nebo čtvrté místo,“ doplnil Hořava.

Staropramen Praha – Olomouc 8:3 (4:0)

Branky a nahrávky: 8. Socher, 9. Jelínek (Baran), 20. Pozníček (Socher), 30. Kubek (Socher), 34. Pozníček (Kubek), 41. Pozníček (Socher), 51. Socher (Faitl), 53. Socher (Pozníček) – 31. D. Lošťák (P. Kryl ml.), 45. P. Kryl ml. (Hořava), 46. M. Zeman (Hořava). Rozhodčí: Dočekal  - Růžička. ŽK: Kubek (Praha). Diváci: 30.

Staropramen Praha: Jakub Stehno – Václav Socher, David Baran, Michal Uhlíř, David Pozníček, Jakub Kubek, Tomáš Kounovský, Tomáš Jelínek, Karel Tureček, Ivan Faitl.

Olomouc: Tomáš Zeman – Marek Zeman, Michal Čapek, Patrik Hořava, Vojtěch Michejda, Marek Pešák, Dominik Vaida, Martin Liška, Pavel Kryl ml., David Lošťák.