Praha přezimuje jako lídr Superligy, pomohly jí nacvičené akce

Praha – S tříbodovým náskokem na čele tabulky končí Praha podzimní část druhého ročníku DRFG Superligy malého fotbalu. V závěrečném sedmém utkání na domácím hřišti zdolala olomouckého nováčka 4:3 a do zimní přestávky už ji nikdo nemůže předstihnout. Druhý Most ztrácí tři body.

Praha tak vykročila nejlepším způsobem za obhajobou titulu. „Nic jiného než obhajoba pro nás cíl být nemůže. Chtěli jsme s Olomoucí vyhrát, abychom měli náskok a trošku klídek, přece jenom nás na jaře čekají strašně těžké venkovní zápasy v Mostě, v Brně i v Olomouci a náskok se nám bude hodit. Navíc trenéři zapojují nové hráče, proti Olomouci dali šanci snad sedmi novým, kteří ještě nenastoupili. Takže přes zimu potrénujeme a na jaře zapojíme nové, neokoukané a mladé kluky,“ uvedl pražský útočník Václav Bellada.

Olomouc zakončí podzim sobotním domácím utkáním s Blanenskem, coby nováček ztrácí jen tři body na druhý Most. Až v Praze Hanáci poprvé podlehli v normální hrací době. „Jdeme si každý zápas užít a z Prahy jsme odjížděli spokojení. Po utkání s Blanenskem se můžeme odpíchnout a říct si, kam směřují naše vyhlídky. Šli jsme do soutěže s cílem nezklamat, otestovat si první sezonu a zdá se, že čeříme vodu. Myslím, že když zvládneme Blanensko, na jaře ještě potrápíme největší soupeře,“ pravil nejzkušenější olomoucký hráč Ivo Lošťák.

Nedělní duel přinesl atraktivní podívanou. Vždyť také šlo o střet dvou výběrů, který si na podzim vyzkoušely vedení v tabulce. „Byl to famózní zápas. Praha potvrdila, že je oprávněně na prvním místě, ale vzdorovali jsme jí. Jeli jsme do Prahy s očekáváním, co můžeme dokázat a hráli jsme vynikající utkání, chyběl nám jeden gól. Dvakrát jsme vedli, pak Praha dala dvě krásné branky po nacvičených akcích a bohužel jsme už zaostávali,“ litoval šestačtyřicetiletý zadák Lošťák.

Domácí výběr dostal už po třech minutách do vedení český reprezentant Stanislav Mařík, ale za necelé čtyři minuty srovnal David Lošťák a Tomáš Režný potom poslal Hanáky do trháku. Tři minuty před koncem první půle ještě srovnal Václav Bellada. „Kluci z Olomouce přijeli s taktikou bránit co nejúporněji, bránili od půlky, čekali na naše chyby a na rychlé brejky. Od začátku jsme dobývali, presovali a snažili jsme se je co nejvíc unavit. Měli jsme spoustu šancí, které jsme neproměnili, to byla alfa a omega. Kluci z Olomouce byli efektivnější, dali ze tří šancí dva góly,“ sdělil pražský útočník.

Ve 34. minutě využil Bellada nacvičenou standardní situaci a Praha vedla. Za čtyři minuty pak náskok navýšil Adam Kraus. „Celá jedna naše pětka byla úplně nová z týmu Holosmetky. Hrajeme spolu, takže jsme při standardce použili signál, který vyšel dokonale, na sto procent. Olomouc už v tu chvíli musela vylézat, nemohla hrát takového zanďoura, což nám samozřejmě nahrávalo do karet,“ podotkl Bellada.

Hosté už pouze snížili zásluhou Pavla Kryla II. „Praha předvedla dvě krásné akce, z nichž dala zaslouženě dva góly. Snížili jsme na rozdíl jednoho a měli jsme další možnosti, bohužel jsme je nedali. Šlo o vynikající utkání z obou stran, trenér i hráči Prahy uznali, že jsme jim byli minimálně rovnocenný soupeř. O gól jsme prohráli, ale nemáme se za co stydět,“ dodal Lošťák.

Praha – Olomouc 4:3 (2:2)

Branky: 3. Mařík, 27. a 34. V. Bellada, 38. Kraus – 7. D. Lošťák, 19. Režný, 39. Kryl II. Rozhodčí: Kohout – Kučera. Hráno bez karet.

Praha: Jaroslav Bellada (Petr Víšek) – Václav Bellada, Milan Bialek, Dominik Nedvěd, Jiří Tomek, Tomáš Jurčík, Pavel Borkovec, Jiří Vaněk, Stanislav Mařík, Tomáš Kounovský, Adam Kraus.

Olomouc: Jaroslav Běhalík – Ivo Lošťák, David Lošťák, David Kobylík, Petr Kobylík, Pavel Kryl I, Pavel Kryl II, Jakub Krejčí, Tomáš Režný, Josef Tošenovský.