Praha si pojistila třetí superligovou příčku vítězstvím v Jihlavě

Jihlava – Byť ještě matematicky jiná možnost existuje, duel patnáctého kola na Vysočině patrně rozhodl o třetím místě ve čtvrtém ročníku Superligy malého fotbalu. Vítězstvím 4:1 v Jihlavě si jej upevnil výběr Staropramenu Praha.

Obhájce titulu má na třetí příčce šestibodový náskok na čtvrtý Most, který navíc odehrál o utkání víc. Pátá Jihlava ztrácí ještě další bod. „Plán na jaro byl dotáhnout tým na třetí místo. Proto to bereme jako malou náplast,“ hodnotil medailovou pozici v tabulce pražský zadák Michal Uhlíř.

Jihlavě se bronzová příčka vzdálila už v minulém kole, kdy podlehla v Plzni 4:6. „Asi hrajeme malý fotbal víc pro zábavu, ale přijde mi, že se scházíme lépe na venkovní zápasy, teď jezdí i kluci, kteří tolik nejezdili. Jenže máme strašně úzký kádr, to je největší problém. Samozřejmě jsme chtěli být na třetím místě, po utkání jsme to však neřešili, nejsme z toho špatní,“ uvedl jihlavský útočník Adam Průcha.

Úzký kádr výběru z Vysočiny se projevil také v tomto duelu, do něhož na poslední chvíli nezasáhli dva hráči. „Nesešli jsme v nejlepší sestavě. Byli jsme jenom v šesti, protože se nám zranili dva kluci na velkém fotbale. Měli jsme jednoho na střídání a nešlo tak hrát s Prahou, která měla tři kluky na střídání. Snažíme se každý rok najít nové hráče, ale v Jihlavě nemáme tolik kvalitních jako v Praze nebo v Brně, kde jsou úplně někde jinde, ať přijde kdokoli,“ poznamenal Průcha.

Prahu dostal do vedení v osmé minutě mistr světa do 21 let Tomáš Jelínek, pět minut po něm udeřil světový šampion mezi dospělými Tomáš Kounovský. V závěru poločasu ještě zvýšil Stanislav Mařík, za Jihlavu aspoň korigoval Jakub Göth. „Ve druhém poločase jsme měli sedm osm tutovek, kdy jsme buď trefili stojícího gólmana do nohy nebo jsme to kopli vedle. Nějaké šance jsme měli a kdybychom dali gól na 3:2, bylo to jiné,“ mínil Průcha.

Jenže místo snížení přišla branka pražského gólmana Maksyma Dikusara. „Když jsme začali hrát power play, hosté zalezli, nic neměli, ale pak gólman kopl přes celé hřiště do prázdné brány. Výsledek vypadá hůř, než jaké utkání reálně bylo,“ pravil jihlavský forvard.

Praha si připsala čtvrté vítězství z pěti jarních duelů. Nestačila pouze na Brno, kde padla 3:8. „Hráli jsme dobře na balonu a byli efektivní v zakončení. Celkově jsme podali týmový výkon, což rozhodlo,“ komentoval duel v Jihlavě Uhlíř, který v Superlize malého fotbalu nastoupil poprvé od listopadu, kdy viděl červenou kartu na hřišti Olomouce. „Vypadl jsem ze sestavy. Nicméně návrat ideální. Podali jsme dobrý výkon, takže jsem si ho užil,“ radoval se kapitán mistrů světa z Tuniska z roku 2017.

Jihlava – Staropramen Praha 1:4 (1:3)

Branky a nahrávky: 30. Göth (Svoboda) – 8. Jelínek (Hakl), 13. Kounovský (S. Mařík), 30. S. Mařík (Jelínek), 56. Dikusar. Rozhodčí: Kubečka – Novák. ŽK: S. Mařík, Hakl, Uhlíř (všichni Praha). Diváci: 30.

Jihlava: Daniel Novák – Jan Chramosta, Adam Průcha, Richard Svoboda, Robin Demeter, Martin Mareš, Jakub Göth.

Staropramen Praha: Maksym Dikusar – Michal Uhlíř, Stanislav Mařík, František Hakl, Jakub Kubek, Tomáš Kounovský, Tomáš Jelínek, Daniel Reiter, Ivan Faitl.