Praha začala dvěma body, penaltový rozstřel rozhodl Birma

Boskovice – Ani obhájce titulu nevstoupil do druhého ročníku DRFG Superligy malého fotbalu bezchybně. Praha zvítězila nad Blanenskem 3:2 až po pokutových kopech. „Je to stejně super na sto procent. Domácí kluci se scházejí, měli dvě silné pětky a plný stadion lidí, kteří byli skvělí a tlačili je. Odsud se body odvážet nebudou,“ ohodnotil výsledek z Boskovic pražský útočník Tomáš Birma.

Blanensko v loňské sezoně skončilo čtvrté a do té letošní vstoupilo bodem s obhájcem titulu. „Kdyby nám před zápasem řekli, že budeme mít bod s Prahou, každý to bere. V první půlce jsme přečkali spoustu gólových šancí Prahy, na druhou stranu v druhé půlce jsme měli my víc gólovek. Remízový výsledek odpovídal hře, za penalty už se nedá na nikoho zlobit,“ uvedl zkušený blanenský zadák David Bednář.

Právě český reprezentant Bednář poslal svůj tým do vedení v závěru prvního poločasu po standardní situaci. „Stál jsem ve zdi a míč mi prošel mezi nohama, byl to můj gól a věděl jsem, že to musím napravit. Zadařilo se,“ oddech si Birma.

Další branky padaly až v poslední desetiminutovce. Nejprve srovnal Václav Bellada, aby za dvě minuty vrátil domácím vedení druhým gólem Bednář. Jenže neutekla ani minuta a rána Birmy po teči blanenského hráče skončila v brance. V poslední minutě ještě hostující Tomáš Mařík mířil do tyče. „Po deseti, patnácti minutách jsme si věřili na tři body, protože jsme byli jasně lepší, měli jsme několik tutovek, ale domácím zachytal perfektně gólman a trefili jsme dvě tyčky. Zařezával nás rozhodčí, což bylo až neskutečné, mohli jsme třeba jít dva na jednoho, frajer mě chytil za ruku a nic,“ zlobil se Birma.

Skóre penaltového rozstřelu otevřel pražský zadák Jiří Novák, nemýlil se ani jeho spoluhráč Ondřej Halbich. Na druhé straně sice Bednář skóroval, ale nejlepší střelec loňského ročníku DRFG Superligy malého fotbalu Ondřej Paděra nečekaně selhal. „I v zápase měl gólovky a nedal je, třeba loni je proměňoval. Byl asi sám smutný, že mu to tam nepadlo, ale to je fotbal,“ mávl rukou Bednář.

Birma pak jako tradiční exekutor nezaváhal a vystřelil Praze bod navíc. „Na třetí penaltu si věřím vždycky. Kopnul jsem ji jako vždy po zemi doleva. I v Rakousku kopu penalty a nestalo se mi, že bych nedal. Teď už to budou soupeři vědět,“ smál se střelec vítězné branky. „Hráli jsme fakt dobře. Přijeli jsme v devíti lidech, ve druhé půli nám odešli obránce a záložník, jeden si poranil kotník, druhý koleno. Dohráli jsme silou vůle na krev v sedmi lidech, ale vyhráli. Na střely jsme určitě zvítězili a výhra na penalty je pro nás spravedlivá,“ soudil pražský útočník.

Blanensko touží přinejmenším zopakovat loňské umístění, ale rozhodne docházka na utkání. „Soutěž je specifická tím, že ven jede úplně jiné mužstvo, než hraje doma. Uvidíme, jak se nám tým podaří skládat, hraje se i o víkendech, kdy máme velký fotbal, někteří hrajeme v Rakousku. Záleží, kdo může a kdo ne. Samozřejmě chceme hrát co nejvýš,“ doplnil Bednář.

Blanensko – Praha 2:2 (1:0), pokutové kopy 1:3

Branky: 24. a 52. Bednář – 50. V. Bellada, 52. a rozhodující penalta Birma. Rozhodčí: Stria – Reschovský. ŽK: A. Zeman, Bednář – Halbich. Diváci: 300.

Blanensko: Michal Čech (Pavel Hrdý) – Ondřej Paděra, Robin Müller, David Bednář, Zdeněk Traxl, Jan Koudelka, Alois Zeman, Roman Zeman, Jakub Sedlák, Lukáš Martínek, Zdeněk Širůček, Tomáš Jarůšek, Jan Minx.

Praha:Jaroslav Bellada – Václav Bellada, Ondřej Halbich, Jiří Novák, Ivan Faitl, Tomáš Kounovský, Adam Kraus, Tomáš Birma, Tomáš Mařík, Jiří Vaněk.