Pražské Spoje došly v Lize mistrů do osmifinále, nestačily na Šílené psy

Riccione – Až pozdější vítěz zastavil v EMF Lize mistrů malého fotbalu jediného českého zástupce Spoje Praha. Vítěz Českého národního poháru narazil v osmifinále na maďarský celek Airnergy Mad Dogs a favoritovi podlehl 2:5.

„Šílení psi“ z Maďarska pak dokráčeli až k triumfu v klání nejlepších klubů starého kontinentu, které hostilo italské Riccione. V normální hrací době skončil jejich duel s rumunským týmem Nova Vita 2:2, pokutové kopy pak ovládli Mad Dogs 3:2. „Tahle dobrý tým jsem ještě v malém fotbale nepotkal. I když za pražský výběr hrajeme proti Blanensku nebo Brnu, které patří mezi top špičku v České republice, Mad Dogs jsou ještě lepší. Aspoň pro nás byla náplast, že jsme nakonec vypadli s vítězem,“ hlesl zadák pražského celku Jakub Kubek.

Airnergy Mad Dogs se dočkali druhého triumfu v Lize mistrů, poprvé slavili před třemi lety. „Bohužel jsme ve vyřazovací fázi chytli Mad Dogs, možná jsme mohli víc taktizovat, abychom je nedostali, ale bylo to těžké vzhledem k situaci ve skupině B, kde rozhodovala minitabulka mezi třemi týmy,“ líčil Kubek.

V základní skupině C Pražané dvakrát zvítězili po pokutových kopech. Slovenský Prešov po bezbrankové remíze zdolali na penalty 3:2, s bulharským celkem KCM 2000 Group Plovdiv hráli nerozhodně 1:1 a 2:1 na pokutové kopy.

Italský tým Martonarello Cesena porazili 5:0 kontumačně a ovládli skupinu C. „Troufnu si říct, že ve skupině jsme byli nejlepší, ale jeli jsme na takový typ turnaje poprvé a nechtěli jsme dělat chyby. Přistoupili jsme k zápasům dost opatrně a nedali jsme spoustu šancí. Mohli jsme vyhrát oba zápasy větším rozdílem, jenže jsme si hlavně dávali pozor, abychom branku nedostávali. Díky tomu, jak byl celý turnaj postavený, že utkání musí mít vítěze, který při remíze odchází se dvěma body, to bylo z naší strany v pořádku,“ sdělil pražský obránce.

Bulharský Plovdiv v Lize mistrů obsadil třetí příčku, když zdolal albánský celek Prestige MFC 3:2. 

Spoje Praha tak prošli mezi nejlepších šestnáct týmů stejně jako loňský český šampion BKMK Werbedesign Brno, který taky podlehl pozdějšímu vítězi Temešváru. „Liga mistrů byla super zážitek. Nevěděli jsme, do čeho jdeme, ale chtěli jsme si ji vyzkoušet. Sice jsme tam kvůli načasování nemohli odjet v plné sestavě, jaká normálně hraje Hanspaulskou ligu, a ve vyřazovací části jsme měli trochu smůlu, vrátili jsme se spokojení, že jsme postoupili ze skupiny a neudělali ostudu,“ doplnil Kubek.

Zápasy ve skupině C:

Spoje Praha – Prešov 0:0, penalty 3:2

Spoje Praha – Martonarello Cesena 5:0

KCM 2000 Group Plovdiv – Spoje Praha 1:1, penalty 1:2

Osmifinále:

Spoje Praha – Airnergy Mad Dogs 2:5

Semifinále:

Prestige MFC – Nova Vita 0:2

KCM 2000 Group Plovdiv – Airnergy Mad Dogs 0:2

O 3. místo:

Prestige MFC - KCM 2000 Group Plovdiv 2:3

Finále:

Airnergy Mad Dogs – Nova Vita 2:2, penalty 3:2