Příbram po třetím gólu rozložily výčitky, Praha dala další čtyři

Příbram – V nejlepším rozpoložení zastihl natřískaný program DRFG Superligy malého fotbalu obhájce titulu z Prahy. Celek z hlavního města odehrál třetí utkání v devíti dnech a ztratil jediný bod. V pondělí večer zvítězil na hřišti Příbrami přesvědčivě 7:1.

Pražané vedou tabulku celostátní soutěže s pětibodovým náskokem před Olomoucí, která však odehrála o zápas méně, tedy jen čtyři duely. „Je to teď rozjeté dobře, už jen zvládnout dva poslední zápasy a uvidíme, co bude dál,“ liboval si pražský obránce Břetislav Tvrzník.

Zato Příbram pokračuje v mátožných výkonech, od úvodního vítězství po pokutových kopech nad Jihlavou nebodovala a je poslední. „Myslím, že s tím něco jde dělat, máme kluky, kteří můžou pomoct a mají na to, ale z různých důvodů se omlouvají. Pochopitelné je, když jde o práci, ale když někdo řekne, že má ségra někde oslavu, to už není. Nejsou kluci, kteří mají srdce,“ mrzelo příbramského gólmana Davida Bohuňka.

Když k tomu připočtete předchozí debakl 1:12 na hřišti Blanenska, vyjdou vám prameny frustrace posledního celku tabulky. „První poločas jsme byli úplně v pohodě, to jsme viděli, že se hádají kluci z Prahy, což jsme nepochopili a trochu nás to překvapilo. Druhý poločas se to otočilo, jak jsme dostali třetí zlomový gól, neunášeli jsme to. Asi i proto, že jsme si po prvním poločase mysleli, že na Prahu máme. Najednou jsme si vyčítali chyby, že si nikdo nenahrál, což nás úplně rozložilo. Byl to podle mě i následek zápasu s Blanenskem, trošku frustrace,“ souhlasil Bohuněk.

Domácí přitom šli do vedení po ráně Michala Dražan už v šesté minutě, ale Stanislav Mařík srovnal a do poločasu obrátil skóre David Pozníček. „Domácí nám dali rychlý gól, pak se začali hádat, nesoustředili se. Využili jsme toho a přebrali hru. První poločas jsme sice nehráli, co jsme chtěli, druhý poločas už jo. Dali jsme rychlé góly, domácí pak hráli s gólmanem, zatímco jsme se bránili a vyjížděli na brejky,“ přiblížil mistr Evropy do 21 let Tvrzník.

Po přestávce přidal vedoucí celek soutěže dalších pět zásahů. „Věděli jsme, kdo přijede, Praha je výborná. Spíš nás překvapilo, že jsme první poločas byli lepší, ale zase jsme nemohli trefit bránu ani z největších šancí. Hosté ze všeho dali gól, míč se u brány odrazil k nim, nebo si to prostrčili. Co měli, dokázali vyřešit,“ uvedl příbramský gólman.

Praha zakončí náročný superligový program v neděli v Jihlavě. „Není problém hrát takhle po sobě, je to lepší než větší pauzy. Malý fotbal jsem teď časově moc nestíhal, takže proti Mostu jsem si zase zvykal, v Příbrami už to bylo o dost lepší,“ dodal pražský zadák Tvrzník.

Příbram – Praha 1:7 (1:2)

Branky: 6. Dražan – 13. a 42. Mařík, 20. a 60. Pozníček, 33. Kounovský, 37. Novák, 54. Kraus. Rozhodčí: Kohout – Hanusek. ŽK: J. Mezera, Janů – S. Mařík, Petržílka.

Příbram: David Bohuněk – Michal Macek, Jan Mezera, Jakub Tošovský, Michal Dražan, Marek Branžovský, Petr Mezera, Luboš Kunc, Pavel Pilík, Václav Janů.

Praha: Petr Víšek – Stanislav Mařík, Michal Uhlíř, David Pozníček, Jiří Novák, Tomáš Kounovský, Adam Kraus, Jiří Vaněk, Břetislav Tvrzník, Jan Petržílka.