Šesté superligové kolo je za námi. Brno, Blanensko i Most doma nadělovaly

Praha – Superliga malého fotbalu už rozjela odvetnou fázi základní části a některým týmům se v šestém kole celostátní soutěže podařila odplata. Zároveň se ještě víc zamotal boj o postup do play-off, tedy spíš bitva o výhodnější pozice před vyřazovacími boji.

Podíváme se na jednotlivé zápasy předposledního podzimního kola detailněji.

Most – Vlci Kolín 7:2 (3:1)

Branky a nahrávky: 1. M. Koudelka (V. Šlégr), 5. Polák (V. Šlégr), 25. Polák (Harzer), 41. Iljazi (Bíro), 43. Zetka (M. Koudelka), 44. Zetka (Iljazi), 58. Polák (Zetka) – 24. Rosendorf (Oberreiter), 50. Bricín (Hojda). Rozhodčí: Kohout – Dočekal. ŽK: Zetka – Hulinský.

Už po pěti minutách bylo takřka jasno o tom, kdo si z tohoto utkání odnese tři body. Most vedl o dvě branky, přestože do poločasové přestávky dokázali Vlci Kolín rozdíl udržet na dvou gólech, po pauze domácí Severočeši navýšili skóre až na 7:2. Most tak vyhrál i odvetu a v tabulce západní skupiny na čtvrté pozici ztrácí jen dva body na vedoucí Hanspaulku.

Hanspaulka Praha – Partyzan Příbram 2:1 (1:0)

Branky a nahrávky: 17. Mařík (Sodoma), 38. Mařík (Verner) – 60. Bálek (Beran). Rozhodčí: Sýkora – Šťástka. ŽK: Sodoma – P. Junek.

V přetahované o první příčku tabulky západní skupiny má zase navrch obhájce titulu. Pražská Hanspaulka na domácím hřišti porazila Partyzan Příbram 2:1 a před svým soupeřem a třetím Korábem má jednobodový náskok. Zápas rozhodl kapitán české reprezentace Stanislav Mařík, který vstřelil dvě branky.

Vikings Brno – Olomouc Mighty Ducks 8:3 (2:2)

Branky a nahrávky: 1. Havlín (Lidmila), 19. Kamenský (Dobšíček), 36. Havlín (Presl), 38. Doubravský (Presl), 39. Vintr (Kamenský), 47. Doubravský (Presl), 58. Havlín (Doubravský), 60. Presl (Vintr) – 17. Šuba (Kaďorek), 27. Šuba (Kaďorek), 52. Šuba (Mirvald). Rozhodčí: Pfeifer – Stria. ŽK: Dobšíček, Pelán – Kirschbaum, Buček, Kalina.

Jsou brněnští Vikingové zpátky na vítězném tažení? Zdá se, že ano. Úřadující vicemistři Superligy malého fotbalu vyhráli potřetí v řadě, ale hlavně vrátili úvodní porážku Olomouci Mighty Ducks i s úroky. Zatímco v září zvítězili Mocní kačeři těsně 6:5, tentokrát jasně vládl brněnský celek, který se radoval z triumfu 8:3. Třemi góly se na úspěchu podílel Dominik Havlín, branku a tři asistence přidal David Presl. Na druhé straně zaznamenal hattrick Jan Šuba. Hanáci nadále vedou tabulku východní skupiny, třetí Brno ztrácí pět bodů.

MF Blanensko – PAMAKO Pardubice 10:3 (5:0)

Branky a nahrávky: 10. Koudelka, 14. Koudelka (Paděra), 17. Paděra (Koudelka), 24. Paděra (Kucharčuk), 28. Muzikant (Koudelka), 34. Paděra (Muzikant), 38. Koudelka (Paděra), 39. Koudelka (Kucharčuk), 47. Muzikant (Koudelka), 60. Koudelka (Paděra) – 47. Šibal (Ráliš), 56. Kirchner (Rosůlek), 58. Lát (Kirchner). Rozhodčí: Perutka – Prudil. ŽK: Šibal (Pardubice).

Dva nerozluční parťáci se opět sešli v blanenském dresu a jejich show odnesly Pardubice. Mistři světa i Evropy Jan Koudelka a Ondřej Paděra režírovali utkání šestého kola, v němž Blanensko přejelo PAMAKO 10:3. Na hřišti v Boskovicích se dva čeští reprezentanti předháněli ve sbírání bodů, Koudelka se na debaklu podílel pěti góly a třemi nahrávkami, hrající trenér Paděra zaznamenal tři branky a stejný počet asistencí. Blanensko deklasovalo Pardubice i v prvním utkání, na jejich hřišti 9:1. Jihomoravané jsou v tabulce druzí se ztrátou čtyř bodů na Olomouc, PAMAKO je poslední šesté s jedním bodem.

SC Koráb Praha – Rytíři Plzeň 2:5 (1:2)

Branky a nahrávky: 10. Carda (Václavík), 46. Vávra (Šídlo) – 3. Kepl, 13. Mourek (Tošovský), 40. Tošovský, 51. Maur (Potoček), 56. Bodnaruk (Kepl). Rozhodčí: Havel – Kohout. ŽK: Šebek (Plzeň).

Co se jim nepovedlo v minulém kole proti Kolínu, toho se plzeňští Rytíři dočkali na trávníku favorizovaného Korábu Praha. Západočeši si připsali první vítězství v Superlize malého fotbalu po víc než roce. Rytíři vedli v poločasové přestávce 2:1, ale když zvýšil Jakub Tošovský, Koráb snížil zásluhou Michala Vávry. Rozhodnutí tak přišlo až v poslední desetiminutovce, kdy plzeňský triumf pojistili Matěj Maur a Petro Bodnaruk. Šestí Rytíři mají tři body stejně jako pátý Kolín, třetí Koráb ztrácí bod na první Hanspaulku.

MF Baník Ostrava – Jihlava 4:3 (3:1)

Branky a nahrávky: 10. Schmutz (Váňa), 12. Barták (Frébort), 14. Schmutz (O. Moučka), 52. Schmutz (Váňa) – 7. Skotar (M. Prokeš), 37. Brtnický, 42. Skotar (M. Prokeš). Rozhodčí: Tomiga – Tomai. ŽK: Galus, Schmutz – Míča.

Šesté kolo Superligy malého fotbalu uzavřel až v pondělí odložený duel, v němž Baník Ostrava zdolal Jihlavu 4:3. Ve vyrovnaném zápase šli sice do vedení hosté po brance Dominika Skotara, ale za sedm minut už domácí Baník vedl o dva góly. Po přestávce výběr z Vysočiny srovnal a rozuzlení nastalo v 52. minutě, kdy Jakub Schmutz třetím gólem v utkání zajistil Baníku výhru a také odplatu za zářijovou penaltovou prohru 3:4 v Jihlavě. V tabulce východní skupiny se čtvrtý Baník odpoutal od páté Jihlavy na rozdíl tří bodů.