Souhrn 9.kola Superligy malého fotbalu

Praha – Devět z deseti kol má za sebou základní část Superligy malého fotbalu. A je jasné, že i v závěrečném kole půjde většině týmu ještě o hodně. O lepší výchozí pozici do play-off v západní skupině a dokonce o postup ve východní.

Na jednotlivá utkání se opět podíváme detailně.

Souhrn 9. kola: Ostrava vyhrála na blanenském hřišti, Laňka zazářil sedmi góly

Jihlava Miners – Olomouc Mighty Ducks 6:2 (3:2)

Branky a nahrávky: 3. Míča (Göth), 19. Plichta (Votoupal), 26. Göth (Plichta), 33. Matulka (Plichta), 38. Plichta (Matulka), 59. Míča (Plichta) – 14. Kmínek (Šuba), 18. Jašek (Kaďorek). Rozhodčí: Kohout – Terber. ŽK: Galus, Kaďorek, Šuba (všichni Olomouc). ČK: 55. Kaďorek (Olomouc).

Ani ve druhém jarním utkání vedoucí celek východní skupiny neuspěl, Olomouc prohrála na jihlavském hřišti 2:6. Největší zásluhu na triumfu „Horníků“ měl Antonín Plichta, který dvě branky vstřelil a tři připravil. Jihlava rozhodla o svém druhém jarním vítězství ve druhém poločase a před posledním kole poskočila na druhou příčku dva body za Mighty Ducks.

Most – Hanspaulka Praha 7:3 (2:1)

Branky a nahrávky: 9. Laňka (Polák), 12. Laňka (Exner), 32. Laňka (Popelka), 33. Laňka (Klíma), 53. Laňka (Harzer), 54. Laňka (Holman), 55. Laňka (Exner) – 21. Mařík (Jelínek), 54. Němec (Mařík), 60. Němec (Mařík). Rozhodčí: Havel – Dočekal. ŽK: Bíro – Jelínek.

Zápas jednoho muže. To byl duel Mostu s pražskou Hanspaulkou, ve kterém exceloval domácí Denis Laňka. Mosteckou výhru 7:3 zařídil sedmi brankami, pět jich nasázel ve druhém poločase. Severočeši na třetí příčce západní skupiny mají před posledním kolem jednobodový náskok na čtvrtou Hanspaulku.

MF Blanensko – MF Baník Ostrava 4:7 (2:6)

Branky a nahrávky: 14. Trajer (Studený), 28. Paděra (Trajer), 34. Minx (Matoušek), 59. Minx (Klimeš) – 1. Barták (Bělíček), 7. Vala (Barták), 9. Barták (Hudeček), 18. Frébort (Váňa), 25. M. Gaži (Barták), 29. Kálay (M. Gaži), 56. Frébort. Rozhodčí: Sýkora – Stria. ŽK: Bělíček, Hudeček, Váňa (všichni Ostrava). ČK: 64. Klimeš (Blanensko).

Ostravský Baník zareagoval na úspěch Jihlavy a také posílil své šance na postup do play-off. Zvítězil 7:4 v Boskovicích, kde je domácí tvrz Blanenska. Ostrava předvedla výtečný první poločas, po devíti minutách vedla o tři góly a do přestávky šla s vedením 6:2. Blanensko ve druhé půli sice dvěma zásahy mírnilo prohru, přesto slavil Baník, které bodově dorovnal Jihlavu s Brnem. Páté Blanensko ztrácí na čtvrtou Ostravu dva body.

Vikings Brno – PAMAKO Pardubice 4:2 (1:1)

Branky a nahrávky: 9. Presl (Matyska), 44. Presl, 52. Presl (Matyska), 59. Matyska (Vintr) – 30. Šibal (Stránský), 35. Bartaloš (Rosůlek). Rozhodčí: Perutka – Růžička. ŽK: Presl, Kunický, Prokeš, Dobšíček – Kaluža, Rosůlek, Šibal.

Brněnští Vikingové si na domácím hřišti šli pro téměř jisté tři body, nejhorší tým celostátní soutěže však ukázal, že má svou kvalitu. Pardubice po první půli držely na trávníku favorita remízu a pět minut po pauze je Daniel Bartaloš dokonce poslal do vedení. Jenže proti byl český reprezentant David Presl, který v 52. minutě zkompletoval hattrick a obrátil skóre. Definitivní pojistku na 4:2 přidal minutu před koncem Lukáš Matyska. Brno zabojuje o postup až do posledního kola, v němž míří do Ostravy.

Partyzan Příbram – Rytíři Plzeň 4:3 (3:2)

Branky a nahrávky: 9. Ptáček (J. Junek), 11. Bašík (J. Junek), 20. Bašík (Hofman), 36. Bašík (J. Junek) – 13. Šebek, 22. Kepl (Šebek), 34. Vitouš (Šebek). Rozhodčí: Kubečka – Řeháček. ŽK: Malý – Kepl.

Až do poslední minuty hájil Partyzan domácí výhru proti Plzni. Vedoucí celek západní skupiny se s pátými Rytíři pořádně lopotil, na vedoucí příbramskou branku hosté vždy odpověděli, Josef Vitouš ve 34. minutě srovnával na 3:3. O dvě minuty později se však potřetí v utkání prosadil domácí Pavel Bašík a na tento zásah už Plzeň nezareagovala. Lídr tabulky pak už těsné vedení uhájil.

Predátoři Praha – Vlci Kolín 9:1 (4:1)

Branky a nahrávky: 2. Macháček (Vávra), 14. Šídlo (Vávra), 22. Šídlo (Macháček), 30. vlastní Bricín, 33. Jahoda (Šídlo), 34. Jahoda (Václavík), 35. Macháček (Tung), 45. Václavík (Jahoda), 52. Jahoda (Macháček) – 28. F. Kotek. Rozhodčí: Šik – Šťástka. ŽK: Václavík, Jurčík, Šídlo – Oberreiter.

V jasnou záležitost se proměnil duel mezi pražskými Predátory a kolínskými Vlky. Domácí favorit zvítězil 9:1, už v první půli vedli Predátoři o tři branky, po přestávce přidali dalších pět. Hattrick a asistenci si připsal Matěj Jahoda. Pražané před posledním kolem základní části ztrácejí ze druhé příčky pouze bod na vedoucí Příbram, Vlci jsou poslední bez šance na play-off.