Staropramen Praha má vyhrál kategorii do 20 let

Staropramen Praha má vyhrál kategorii do 20 let

KATEGORIE DO 20 LET

Pražské derby přineslo hezkou přestřelku, ve které nakonec Staropramen Praha porazil Koráb 4:2 a získal jako první v historii titul v kategorii do dvaceti let. „Trochu líp jsme podle mě hráli takticky a taky střídali, měli jsme dva hráče, kluci z Korábu jen jednoho, takže jsme měli víc sil. Bylo to strašně náročně pro oba týmy a jsem rád, že jsme to zvládli,“ uvedl pražský kapitán Jindřich Novotný.

Ten se na triumfu svého týmu podílel hattrickem. „O individuální výkon vůbec nejde, je jedno, kdo dal góly, hlavně že jsme to zvládli týmově a vyhráli jsme titul,“ radoval se Novotný.

Koráb sice dvakrát vyrovnal, ale když ve 35. minutě Novotný poslal Staropramen opět do vedení, už s výsledkem nic neudělal. „Dvakrát dotahujeme zápas a je těžké udělat to potřetí. To jsme nezvládli a je to škoda. Kdybychom se ještě dotáhli, mohlo to být zajímavější,“ litoval střelec první branky Korábu Michl.

Na jeho mužstvo zbyly stříbrné medaile. „Samozřejmě kluci ze Staropramenu jsou na sebe zvyklí, hráli spolu zápasy, je to o součinnosti. Zápas rozhodly naše individuální chyby, nepobíráme hráče, nedostupujeme, jde o jednoduché maličkosti, ale když se vyšperkují, rozhodují utkání,“ litoval Michl.

SC Koráb Praha – Staropramen Praha 2:4 (1:2)

Branky a nahrávky: 13. Michal, 34. Vlček – 5. Čuba, 14., 35. a 55. Novotný. ŽK: Čuba, Vesely (oba Staropramen).