Staropramen Praha má vyhrál kategorii do 23 let

Staropramen Praha má vyhrál kategorii do 23 let

KATEGORIE DO 23 LET

Superfinále malého fotbalu do třiadvaceti let přineslo dramatickou podívanou, kterou rozhodla jediná branka. Staropramen Praha porazil Brno 1:0. „Nebyly tam vyloženě šance nebo pološance, jen nějaké náznaky. Brno hraje po vzoru áčka, my se snažíme taky a je vidět, že nikdo nechce udělat chybu. Jen jsme věřili, že jsme individuálně zdatní dopředu, něco vymyslíme, a ten gól padne,“ uvedl pražský kapitán Tomáš Jelínek.

Právě jeho trefa z 53. minuty rozhodla o pražské výhře. „Samozřejmě každý chce dát gól a ve finále je to určitě sen každého. Jsem rád, že jsem si to splnil, protože se s touhle kategorií asi loučím. Mám radost, že to vyšlo, vyhráli jsme a povedlo se mi rozhodnout,“ rozplýval se Jelínek.

Brno po loňském titulu v této kategorii bere stříbro. „Bylo to hodně vyrovnané utkání, šance na obou stranách, jenže Praha je potrestala a my ne,“ litoval brněnský hráč Tomáš Krejčíř.

Litoval nevyužitých možností. „Taky jsme dvakrát vyzobli balon, ale netrestali jsme chyby na rozdíl od Prahy. Bylo to určitě lepší finále než s Příbramí,“ připomněl Krejčíř loňskou pohodlnou finálovou výhru 7:1.

Brno – Staropramen Praha 0:1 (0:0)

Branka: 53. Jelínek. ŽK: Sznapka – Kubr, Jelínek.