Staropramen Praha nakročil do čtvrtfinále vítězně, doma dal pět gólů

Staropramen Praha nakročil do čtvrtfinále vítězně, doma dal pět gólů

Praha – Historicky první utkání play-off Superligy malého fotbalu skončilo jednoznačně. Staropramen Praha zvládl úvodní čtvrtfinále na domácím hřišti, kde zdolal Jihlavu 5:1.

Ovšem výsledek se nerodil tak snadno, jak vypadá. Domácí se na něj nadřeli a celek z Vysočiny víc než polovinu zápasu vzdoroval. „V první půli hrála Jihlava odzadu, hodně jsme drželi balon, ale šancí jsme až tolik neměli, dva góly byly vydřené. První půli jsme si hlídali, ale na začátku druhé půle hosté využili naší chyby. Propadli jsme v souboji a Jihlava dala kontaktní gól, který nás trochu vyděsil,“ přiznal pražský útočník Lukáš Kratochvíl.

Právě ten se prosadil pět minut po Dominiku Kostkovi a Pražané vyhráli poločas 2:0. Jenže šest minut po přestávce Marek Pernička snížil. „Mohli jsme dát ještě jeden nebo dva góly, i když jsme moc šancí jsme neměli. Nehráli jsme však vůbec špatně a nemáme se za co stydět,“ prohlásil jihlavský kapitán Richard Svoboda, který jediný gól svého týmu připravil.

Ve 39. minutě definitivně zlomil hostující odpor Jindřich Novotný, objev superligového turnaje do 23 let. „Obdržený gól nás sice možná lehce znejistěl, ale hned jsme si vzali vedení na svou stranu, když dal Jindra rozdílový gól. Od čtyřicáté minuty už byl zápas jednoznačný,“ sdělil pražský hráč.

V rozmezí dalších dvou minut pojistili výsledek Michal Uhlíř s Kratochvílem. „Góly už potom pramenily z toho, že nás domácí fyzicky přehrávali,“ podotkl Svoboda.

Pražané si na hřišti i přes dlouhou superligovou přestávkou vyhověli. „Měli jsme několik tréninků, na kterých jsme se sehráli. Věděli jsme, co budeme hrát, a myslím, že se nám to podařilo. Po takové pauze jsme byli všichni natěšení,“ líčil Kratochvíl.

Hráči Staropramenu se ujali vedení ve čtvrtfinálové sérii, odvetu sehrají v Jihlavě příští pátek od sedmi hodin večer. „Bereme to jako první krok ze dvou, je to jen poločas. V Jihlavě se může stát cokoli, třeba proti nám nastoupí úplně jiní hráči, takže tam pojedeme fakt s pokoru. Doma jsme si uhráli jeden povinný bod a zabojujeme v Jihlavě, abychom postoupili do Final Four,“ pronesl útočník Pražanů.

Pokud ovšem v odvetě uspěje Jihlava, přijde na řadu prodloužení, případně pokutové kopy. Skóre nerozhoduje. „Kdyby se na něj hrálo, bude to horší, ale takhle se nic neděje. Můžeme příští zápas vyhrát, vůbec si z prohry nedělám těžkou hlavu,“ dadal hostující kapitán.

Staropramen Praha – Jihlava 5:1 (2:0)

Branky a nahrávky: 17. Kostka (Slánský), 22. Kratochvíl (Pozníček), 39. Novotný (Kostka), 40. Uhlíř (Jelínek), 41. Kratochvíl (Kubek) – 36. Pernička (Svoboda). Rozhodčí: P. Kubečka – M. Kubečka. ŽK: Kostka – Paiskr.

Staropramen Praha: Jaroslav Bellada – Jindřich Novotný, Jakub Kubek, Tomáš Mařík, Lukáš Koutenský, Lukáš Kratochvíl, Václav Socher, David Pozníček, David Baran, Pavel Šultes, Stanislav Mařík (C), Dominik Kostka, Tomáš Jelínek, Pavel Slánský, Michal Uhlíř.

Jihlava: Lukáš Konrád – Ondřej Lapeš, Jakub Benáček, Jan Chramosta, Marek Pernička, Jaroslav Cech, Richard Svoboda (C), Lukáš Paiskr.