Zase budeme hladoví po úspěchu, věří trenér Socher

Praha – V poslední minutě přípravného utkání s českou reprezentací dostal výběr Staropramenu Praha branku a prohrál 0:1. I tak je ovšem jeden z favoritů dobře naladěný na začátek nového ročníku Superligy malého fotbalu, který odstartuje v neděli v sedm hodin večer proti Korábu Praha. „Na start se moc těšíme, jarní část Superligy i pražské Hanspaulky byla zrušená, takže pauza byla šíleně dlouhá,“ líčí trenér výběru Pražského svazu malého fotbalu Václav Socher.

Jak jste strávili dlouhou pauzu, hledáním nových tváří, tréninkem?
Hned jak to šlo, tedy v květnu, jsem si udělal svoji skupinu hráčů, kteoru tvoří bývalí ligoví futsalisté Fryč, Sláma či Vozár, plus pár hráčů z výběru, kteří tam nějaký čas nebyli jako Slánský a Jurčík, a další tři hráči, o jejichž kvalitách jsem přesvědčený jako Verner, Kostka a Rossmann, k tomu já s Kounym (Tomáš Kounovský – pozn. red.) a zkoušel jsem, koho do výběru mohu použít. Sehráli jsme přáteláky se Santou Dominicou, který jsme vyhráli 9:5, a Vyhaslé hvězdy jsme zdolali 6:2 a jeden mini turnaj. Dále byl trénink a zápas s reprezentací.    

O jaké hráče se budete opírat, kdo bude lídr týmu?
Chci hrát zase týmově, to nás dovedlo před třemi lety k titulu a jen tak jde něčeho dosáhnout. Hráči, kteří to mají táhnout a jít příkladem, to vědí. Nepotřebuju od nich pět gólů za zápas, ale stoprocentní přístup, respekt vůči ostatním a hlavně dělat pro vítězství opravdu vše. Pak nemám obavu, protože fotbalovou kvalitu stále máme velkou.
   
S jakými ambicemi vstupujete do nadcházejícího ročníku?
Hrát, aby nás to bavilo a měli jsme z toho radost, vyhrát západní skupinu a udělat si tak co nejlepší pozici do play-off.     

Superliga malého fotbalu mění formát, jak se vám zamlouvá?
Jsem rád za to, jak to teď je, daleké cestování v amatérském sportu, který je závislý na hráčích z fotbalu a futsalu, byl opravdu problém.

Pomůže rozdělení do skupin k lepší účasti hráčů i na venkovních zápasech?
To určitě ano. Věřím, že budeme nastupovat v podobné sestavě doma i venku.
      
Koho považujete za největší favority soutěže?
Nemám rád alibistické odpovědi, ale teď tak odpovím. Myslím, že v systému s play-off může uspět každý, kdo se do něj dostane.    

Co podle vás přinesou nováčci, co soudíte o jejich síle?
Nejvíc věřím Ostravě. Myslím, že bude hned v prvním roce nebezpečná. Kolín a PKFL budou sbírat zkušenosti, ale do play-off se určitě dostat mohou.   

V posledních sezonách jste trošku pokulhávali za Brnem a Blanenskem, změní se to?
Po titulu přišel určitě v našich řadách útlum, ale teď věřím, že zase budeme hladoví po úspěchu. Pevně doufám, že se to změní.    

Začínáte pražským derby, jak vnímáte souboje s výběrem Pražské klubové fotbalové ligy?
V tomto roce jsem se s klukama z PKFL hodně skamarádil, byli jsme společně na turnajích i národním poháru, takže zápas bude něco jako duel Hanspaulky, kde se všichni známe. Pro kluky z PKFL to bude hodně velký duel, protože je první v Superlize. Taky to vezmeme prestižně, ale furt je to o tři body jako v každém jiném zápase.