Ženský titul slaví Brno

Ženský titul slaví Brno

KATEGORIE ŽEN

Atraktivní duel předvedly v historicky prvním Superfinále malého fotbalu ženy. Z mistrovského titulu se v Boskovicích radovalo Brno, které porazilo Staropramen Praha 5:3. „Šance před zápasem byly padesát na padesát, ale věřily jsme, že to urveme tady na domácí půdě. Chtěly jsme titul pro Brno a povedlo se,“ radovala se brněnská hráčka Tereza Kubicová.

Brňanky dvakrát vedly, Staropramen vždy dokázal srovnat. Ve 43. minutě pak Nikola Landesková poslala Prahu do vedení 3:2. „Pořád jsem věřila, i když jsme prohrávaly. O tom je fotbal, člověk musí věřit, že může výsledek obrátit. Měly jsme dost času a povedlo se,“ usmívala se Kubicová.

Právě nejužitečnější hráčka utkání strhla zápas na brněnskou stranu, když ve 47. minutě vyrovnala a o šest minut později vstřelila po rozehrané standardní situaci vítěznou branku. „Nebyla to nacvičená akce, gól padl se štěstím, ale nepokryly nás dobře a vyšlo to. Vyhrály jsme zaslouženě,“ usmála se Kubicová.

Hráčky Staropramenu mohly litovat promarněného vedení. „Určitě jsme měly být klidnější, trochu jsme to podcenily, asi jsme si myslely, že to máme v kapse. Bohužel se hraje až do konce a my jsme do konce nehrály,“ uznala Nikola Landesková.

Poslední branku utkání vstřelila v šedesáté minutě brněnská hráčka Natálie Soukupová. „Myslím, že jsme byly fotbalovější, ale Brno mělo víc štěstí. Nepadalo nám to tam, soupeřky daly o dva góly víc, takže zaslouženě vyhrály,“ hlesla Landesková.

Brno – Staropramen Praha 5:3 (1:0)

Branky: 10. Pitáková, 25. Lungová, 47. a 53. Kubicová, 60. Soukupová – 20. Hrobská, 29. Kremrová, 43. Landesková. ŽK: Bartoňková (Praha).