Olomouc si vyšlápla na Prahu, vyhrála v penaltovém rozstřelu

Hněvotín – Pět účastníků mistrovství světa v malém fotbale nestačilo týmu Staropramen Praha k víc než jednomu bodu z moravského výjezdu. Celek z hlavního města sehrál ve dvou dnech dva duely Superligy malého fotbalu a oba prohrál. V neděli padl na hřišti Blanenska 3:4, o den později podlehl Olomouci 5:6 po pokutových kopech.

Přitom na moravský výjezd vyrazila silná pražská ekipa, mezi níž nechyběli předloňští mistři světa z Tuniska: brankář Jaroslav Bellada a útočníci Tomáš Kounovský se Stanislavem Maříkem. Poslední jmenovaný se zúčastnil také nedávného světového šampionátu v australském Perthu spolu s Davidem Pozníčkem a Pavlem Šultesem. „Kdybychom ukázali hru, kterou jsme předváděli v jiných utkáních, odvezli jsme si šest bodů. Oba soupeři potrestali naše chyby, což rozhodovalo,“ hodnotil duely útočník Pozníček.

Olomouc se na pražský výběr nachystala i sledováním utkání v Boskovicích. „Byli jsme se na zápas Blanenska s Prahou podívat. Věděli jsme, co a jak se bude na hřišti dít, a dobře jsme se připravili,“ popsal výhodu hanácký manažer a gólman Tomáš Zeman.

Na hřišti v Hněvotíně se od začátku obě mužstva střídala ve vedení, ale tři slepené branky v rozmezí  třinácti minut v podání Lukáše Kaďorka, Ondřeje Bučka a Davida Lošťáka nechaly Olomouc ve vedení.

Ve druhém poločase sice srovnal David Baran, ovšem domácím opět vrátil vedení Kaďorek. V poslední minutě srovnal kapitán Stanislav Mařík na 5:5. „Opět jsme zaspali začátek utkání a nedokázali jsme důsledně bránit olomoucké útoky. Na závěr zápasu jsme Olomoucké při power play dokázali deset minut zavřít před jejich bránou. Dali jsme pouze jeden gól a neproměnili jsme dalších pět šancí, chybělo nám trochu víc štěstí,“ posteskl si Pozníček.

V penaltovém rozstřelu se víc dařilo domácím borcům. V úvodních třech sériích se trefili všichni exekutoři, jenže potom olomoucký brankář Zeman vychytal Václava Sochera i Daniela Reitera. Byť za domácí nedal kapitán Jan Tögel, v poslední sérii nekompromisně rozhodl Lošťák. „Náš gólman taky vystihl směr prvních tří penalt, ale všechny skončily v bráně. Nebylo nám tentokrát přáno, i to k fotbalu patří. Oba soupeři rozhodne měli svoji kvalitu a přidaly se k tomu okolnosti i trochu štěstí,“ uvedl Pozníček.

Zatímco Pražané klesli na třetí příčku tabulky, Olomouc na ně ze šesté pozice ztrácí už pouze čtyři body. „I když jsme větší část zápasu vedli, výhra v penaltách pro nás znamená hodně. Je to pozitivní motivace na zbývající dva zápasy sezony,“ radoval se Zeman.

Olomouc – Staropramen Praha 5:5 (4:3), pokutové kopy 4:3

Branky a nahrávky: 3. Zbíral (Malenda), 12. Kaďorek (Lošťák), 17. Buček (Zbíral), 25. Lošťák (Tögel), 42. Kaďorek, rozhodující penalta Lošťák – 7. Pozníček (Socher), 9. Kounovský (Šultes), 29. Pozníček (Reiter), 38. Baran (Pozníček), 60. S. Mařík (Šultes). Rozhodčí: Vafka – Tomiga. Hráno bez karet. Diváci: 72.

Olomouc: Tomáš Zeman – Ondřej Buček, Lukáš Kaďorek, David Lošťák, Vojtěch Michejda, Jan Šuba, Jan Tögel, Matěj Vymětalík, Michal Galus, Tomáš Malenda, Aleš Zbíral.

Staropramen Praha: Jakub Stehno (Jaroslav Bellada) – David Pozníček, David Podzimek, Lukáš Kratochvíl, Václav Socher, David Baran, Pavel Šultes, Stanislav Mařík, Tomáš Kounovský, Daniel Reiter.